Yönetim Kurulu

MEHMET ALİ AYDINLAR

Yönetim Kurulu Başkanı

1981 yılında Mali Müşavir olarak iş hayatına başlayan Sn. Aydınlar, 1991 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne adım attı. 1998 yılında Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Fahri Doktora unvanını aldı. 2006 yılında Ekonomist Dergisi'nin düzenlediği "Yılın İş İnsanı" anketinde "Yılın Erkek Girişimcisi", Dünya Gazetesi ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından “Yılın İşletmecisi” seçildi. Referans Gazetesi aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nu “Türkiye’nin En Hızlı Balığı” seçti. Sn. Aydınlar 2007, 2009 ve 2010 yıllarında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından "Sağlığa En Çok Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi" ödülüne layık görüldü. 2008 yılında Hastane Dergisi tarafından “Sağlık Yönetimi Onur Ödülü”nü aldı. 2010 yılında TMMB Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Sn. Aydınlar, spora katkıları nedeniyle 2011 yılında “Yılın Spor Adamı” ödülünü aldı.

DR. TAN SEE LENG

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Dr. Tan See Leng, IHH Healthcare Berhad'ın ve şirketin en büyük iştiraki olan Parkway Pantai Ltd.'in operasyonlarının stratejik yönetimi ile liderliğini yürütüyor. Dr. Leng, Nisan 2012’de IHH Healthcare Berhad’ın İcra Kurulu Üyesi, Ocak 2014’te de Genel Müdürü görevine atandı. Parkway ve Pantai'ye katılmadan önce Singapur'da özel bir sağlık hizmetleri grubu kurdu. Sağlık hizmetleri sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesi bulunan Dr. Tan See Leng, aynı zamanda Singapur Sağlık Bakanlığı’nın muhtelif sağlık komisyonlarında da fiilen görev alıyor. Ağustos 2011 ile Aralık 2012 tarihleri arasında Duke-NUS Singapur Tıp Fakültesi Yüksek Lisans Programı, Eğitim Kürsüsü'ne İlintili Öğretim Üyesi olarak atanan Dr. Leng, Ocak 2013 ile Aralık 2015 dönemini kapsayan süre için yeniden atandı. Singapur National University'den tıp lisansı, yüksek lisansı (Aile Hekimliği) ve cerrah lisansı (MBBS) bulunan Dr. Leng’in ayrıca Chicago Üniversitesi Booth İşletme Fakültesi'nden işletme yüksek lisansı bulunuyor.

HATİCE SEHER AYDINLAR

Yönetim Kurulu Üyesi

Galatasaray Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başlayarak sağlık sektörüne girdi. Sn. Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

DATO' MOHAMMED AZLAN BIN HASHIM

Yönetim Kurulu Üyesi

Dato' Mohammed Azlan Hashim, Monash Üniversitesi, Melbourne Ekonomi Fakültesi’nden mezun oldu ve serbest muhasebeci unvanını kazandı. Institute of Chartered Accountants, Avusturalya’da akademi üyesi, Malaysian Institute of Accountants’da üye, Malaysian Institute of Directors’da akademi üyesi, Institute of Chartered Secretaries and Administrators’da akademi üyesi ve The Institute of Internal Auditors, Malaysia’da onursal üye. 1 Haziran 2004’te Khazanah Nasional şirketine direktör olarak atandı. Bumiputra Merchant Bankers Berhad, Amanah Capital Malaysia Berhad ve Bursa Malaysia Berhad’da üst düzey yöneticilik yaptı. D&O Green Technologies Berhad, Silk Holdings Berhad gibi halka arz edilmiş birçok şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve Scomi Group Berhad şirketinin de direktörü. Labuan Financial Services Authority de dahil olmak üzere hükümetle ilişkili birçok organizasyonda yönetim kurulu üyesi. Çalışanlar Tasarruf Fonu Yatırımcı Paneli ve Emeklilik Fonu üyesi. Dato' Mohammed Azlan, Acıbadem Sağlık Grubu ve IHH’de (IHH Healthcare Berhad) yönetim kurulu üyeliği yapıyor.

TENGKU DATO’ SRI AZMIL ZAHRUDDIN BIN RAJA ABDUL AZIZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Ekim 2011’de Khazanah'ya Yatırımlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak katılan Tengku Dato’, farklı sektörlerdeki yatırım projelerini yönetti. Khazanah'ya katılmadan önce Malezya Havayolları'nda Genel Müdürlük görevini yürüttü. Ağustos 2004’ten bu yana Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Malezya Havayolları’na, Ağustos 2005’te Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak katıldı. Öncesinde Penerbangan Malezya Berhad'ta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve ardından Genel Müdür olarak görev aldı. Ayrıca PriceWaterhouseCoopers'ın Londra ve Hong Kong şubelerinde Denetim ve Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri Bölümü’nde Mali İşler alanında uzman olarak çalıştı. Cambridge Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Tengku Dato’ yeminli mali müşavir olmakla birlikte, hem Malezya Mali Müşavirler Enstitüsü, hem de İngiltere ve Galler Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü bağlı üyesidir. Aynı zamanda da İngiltere, Kurumsal Finansman Derneği bağlı üyesidir.

KAICHI YOKOYAMA

Yönetim Kurulu Üyesi

Mitsui Co. Ltd. şirketinde Medikal Hizmetler Departmanı Genel Müdürü olan Kaichi Yokoyama, buradaki kariyerine 1995 yılında başladı. 2002 yılında, Mitsui Benelux şirketine Genel Satış Departman Müdürü olarak atandı. 2008 yılında aynı şirkette Medikal Sağlık Departman Müdürü oldu. 2009 yılında, Stratejik Planlama Departman Müdürü olarak Müşteri Hizmetleri Birimi’ne atandı. 2011 yılından itibaren, Medikal Hizmetler Departman Genel Müdürü olarak çalışıyor. Keio Üniversitesi, Ekonomi Bölümü mezunu.

SELÇUK YORGANCIOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi Ekonomi Fakültesi’nden mezun olan Yorgancıoğlu, Amerika’da New Haven Üniversitesi’nde Finans üzerine MBA derecesini tamamladı. Kariyerine 1992 yılında İnterbank Türkiye’de yönetici adayı olarak başladı. 1992-1998 yılları arasında ABN AMRO’ya bağlı Londra ve Amsterdam ofislerinde; gelişmekte olan pazarlarda yatırım bankacılığı takımında Türkiye, Rusya, Kazakistan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya ağırlıklı olarak “Gelişmekte Olan Avrupa” grubunda çalıştı. 1998- 2000 yılları arasında Finansbank grubunda değişik iştiraklerde Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2000- 2008 yılları arasında Deutsche Bank Londra’da, gelişen pazarlarda yatırım bankacılığı takımında üst düzey yöneticilik yaptı. Deutsche Bank’ta görev aldığı 2007-2008 yılları arasında Türkiye CEO’luğu pozisyonuna getirildi. Yorgancıoğlu, Abraaj Capital’de Türkiye Pazarından Sorumlu İcra Direktörü olarak çalışıyor.

JUAN VILLALONGA NAVARRO

Yönetim Kurulu Üyesi

Deusto Üniversitesi LLB mezunu olan Juan Villalonga Navarro, IESE Barcelona (University of Navarra) MBA programında master yaptı. Telefonica Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak çalıştı. 2010 yılında, Harvard Business Review dergisinin Dünyanın En İyi 100 CEO’su listesinde 33. sırada yer aldı. McKinsey şirketinin eski ortaklarından olan Navarro, Axiata ve Virgin Mobile Latin Amerika şirketlerinde Yönetim Kurulu üyesi. Ayrıca Sunbay A.G. şirketinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

HASAN ARAT

Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Hasan Arat; Türkiye (Bodrum Kaplankaya Projesi), Kazakistan, Rusya ve Ukrayna’da gayrimenkul yatırım ve geliştirme alanında faaliyet gösteren Capital Partners’ın İcra Kurulu Başkanı. Ayrıca Fiba Grubu’nun Yönetim Kurulu Üyesi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK)’nin başkan vekilliğini yürüten Hasan Arat geçmişte BJK’de 5 yıl profesyonel basketbol oyunculuğu, BJK’nin başkan yardımcılığı ve Türkiye Basketbol Federasyonu ikinci başkanlığı görevlerinde bulundu. Hasan Arat geçmişte başkanlık görevini yürüttüğü International Apparel Federation (IAF)’ın halen Yönetim Kurulu Üyesi. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD)’nin bir dönem başkanlık görevini üstlendi. Hasan Arat’ın halen yürüttüğü görevler arasında; Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü İş Konseyi (UNWTO) Başkan Yardımcılığı, Turizm Meclisi (TOBB) Başkan Yardımcılığı, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Yönetim Kurulu Üyeliği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) ve Türk-Çin İş Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği yer alıyor. Aktif olarak yürüttüğü bu görevlerine ek olarak Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV) ve GSD Eğitim Vakfı’nın kurucu üyeleri arasında yer alıyor. Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde ise Kurumsal Yönetim ve Denetim Komitesi Başkanı görevlerini yürütüyor.

İcra Kurulu

MEHMET ALİ AYDINLAR

Yönetim Kurulu Başkanı

İcra Kurulu Başkanı

PROF. DR. AHMET ŞAHİN

Acıbadem Üniversitesi Rektörü

Tıbbi Yürütme Kurulu Başkanı

İcra Kurulu Üyesi

1979 yılında İstanbul Galatasaray Lisesi'nden, 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Üroloji Anabilim Dalı'ndaki uzmanlık eğitimini 1991'de tamamlayarak 1995'te doçent, 2002'de profesör olan Şahin; 1996-1997'de bir yıl süreyle ABD'de Long Island Jewish Hospital Üroloji Kliniği'nde çalıştı. 2000-2008 yılları arasında Hacettepe Erişkin Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı ve Başhekimlik görevlerini yürüttü. 2008 yılında Acıbadem Sağlık Grubu'na katılan Ahmet Şahin, 2008-2012 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörü olarak çalıştı. Şahin; Mayıs 2012 itibariyle Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Yürütme Kurulu Başkanı, Ağustos 2012 itibariyle de Acıbadem Üniversitesi Rektörü olarak görev yapıyor.

BİROL SÜMER

İcra Kurulu Üyesi

1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu, 1991 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı bölümde doktora çalışmalarına devam etti. 1986-1988 yılları arasında Netaş'ta Yazılım Mühendisi, 1988-2001 yılları arasında Esbank T.A.Ş.'de Sistem Analisti, Yazılım Birim Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı; 2001-2002 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu'nda Bilgi Sistemleri Direktörü, 2002-2004 yılları arasında IBM İş Danışmanlık Hizmetleri'nde Bankacılık Sektör Lideri olarak görev yaptı. 2004 - 2007 yılları arasında Suwen International'da Ortak - Genel Müdür ve Acıbadem Sağlık Grubu'nda Yönetim Kurulu Danışmanı görevlerini sürdürdü. Acıbadem Sağlık Grubu’nda İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

HASAN KUŞ

Üniversitesi Genel Sekreteri

Genel Müdür Danışmanı

İcra Kurulu Üyesi

Dr. Hasan Kuş, tıp doktorluğu derecesini Ankara Gazi Tıp Fakültesi’nden aldı; genel cerrahi alanındaki uzmanlık eğitimini ise bugünkü adıyla Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. 1999’da İngiltere’de Leeds Üniversitesi’nde hastane yönetimi konusunda master yaptı. Hasan Kuş, 2007-2011 arasında Anadolu Sağlık Merkezi’nin CEO’su olarak görev yaptı. 2011-2013 yıllarında Anadolu Grubu’nda Sağlık İş Geliştirme Başkanı ve Anadolu Grubu’nun sahip olduğu Anadolu Sağlık Merkezi’nin yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2002-2007 yılları arasında Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Direktörü ve Acıbadem Sağlık Grubu Tıbbi Direktör Yardımcısı olarak çalıştı. Dr. Kuş, Acıbadem Üniversitesi’ne Genel Sekreter olarak katılmadan önce iki ortağıyla birlikte sağlık sektörüne hizmet veren ValueHealth danışmanlık şirketini kurdu. 2013 yılında tekrar Acıbadem Sağlık Grubu’na katıldı.

SEDAT ARTUKOĞLU

Acıbadem Proje Yönetimi Genel Müdürü

İcra Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Artukoğlu, aynı üniversitede Çağdaş İşletmecilik lisansüstü eğitiminin ardından çeşitli sağlık kuruluşlarında yöneticilik yaptı. 1997 yılında Acıbadem Sağlık Grubu'na katıldı. Acıbadem Proje Yönetimi’nde Genel Müdür olarak görevini sürdürüyor.

TAHSİN GÜNEY

Genel Müdür Yardımcısı (Bölgesel Operasyonlar)

İcra Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1989 yılında mezun olan Tahsin Güney, 1997 – 1999 yılları arasında Londra’da City Üniversitesi’nde Aktüeryal Bilimler ve İstatistik alanında yüksek lisansını tamamladı. Güney, yüksek lisans programından “Türkiye’de Emeklilik Sisteminin Modellenmesi (Modelling of Pension System in Turkey)” konulu tez ile mezun oldu. Kariyerine 1990 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu’nda müfettiş yardımcısı olarak başlayan Güney, aynı kurumda 1993 yılında müfettiş, 2000 yılında Finansman ve Aktüerya Daire Başkanı, 2005 yılında Başkan Yardımcısı, 2007 yılında da Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili oldu. Tahsin Güney, 2008 yılında Planlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak katıldığı Acıbadem Sağlık Grubu’nda 2013 yılından beri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Yönetim

PROF. DR. AHMET ŞAHİN

Acıbadem Üniversitesi Rektörü

Tıbbi Yürütme Kurulu Başkanı

İcra Kurulu Üyesi

TAHSİN GÜNEY

Genel Müdür Yardımcısı (Bölgesel Operasyonlar)

İcra Kurulu Üyesi

SALİHA KOÇ

Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörü

1990 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 1989 yılında aynı okulda Pedagoji formasyon eğitimini tamamladı, 2004-2006 yılları arasında Maltepe Üniversitesi’nde Felsefe, Psikoloji ve Davranış Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. Çalışma hayatına 1986-1992 yıllarında kamu sektöründe başladı, özel sektöre 1992 yılında Bayındır Hastanesi ile geçti ve burada Hemşirelik Hizmetleri Müdürü’yken 2000 yılı itibariyle Acıbadem Sağlık Grubu’nda Hemşirelik Hizmetleri Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Saliha Koç, 2009 yılında basılan “Gülümsemenin Gücü“ kitabını kaleme aldı.

Diğer Holding Şirketleri Genel Müdürleri ve Danışmanlar

SEDAT ARTUKOĞLU

Acıbadem Proje Yönetimi Genel Müdürü

İcra Kurulu Üyesi

GÖKHAN GÜRCAN

Acıbadem Sigorta Genel Müdürü

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Gökhan Gürcan, aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne bağlı MIS ihtisas programını tamamladıktan sonra MBA eğitimine Yeditepe üniversitesi İşletme Bölümü'nde devam etti. Koç Holding - Koç Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Yönetici Geliştirme Programını tamamladı. 1996- 2008 yılları arasında Koç Allianz bünyesinde stratejik planlama, finansal kontrol ve raporlamadan sorumlu yöneticilik görevlerini yaptı; 2008 yılında Ergo Grubu Holding'e transfer oldu. Son olarak Ergoisviçre Sigorta A.Ş. ve Ergoisviçre Emeklilik ve Hayat A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Üyeliği ile ERGO Grubu Holding A.Ş. Genel Sekreterliği yaptı. Acıbadem Sigorta Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

PROF. DR. İBRAHİM ÜNSAL

Acıbadem Labmed Genel Müdürü

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Biokimya doktorası yaparak eğitimini tamamlayan İbrahim Ünsal, Hacettepe Üniversitesi’nde başhekim yardımcılığı, laboratuvarlar sorumluluğu ve Tıbbi Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu. 2000 yılından beri Acıbadem Sağlık Grubu’nda çalışan Ünsal, Acıbadem Labmed Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

CANDAN GÖKSU

APlus Genel Müdürü

1978 yılında İstanbul Üniversitesi İsletme İstatistik bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl programcı olarak Akbank’ta göreve başladı. 1983 - 1990 yılları arasında Bimsa A.Ş.’de Finans ve Kontrol Sistemleri Yöneticisi, 1990-2002 yılları arasında Esbank T.A.Ş.’de Bilgi Sistemleri Yöneticisi olarak çalıştı. 2002 yılında Acıbadem Sağlık Grubu Bilgi Sistemleri Direktörü olarak atandı. 2002 yılından bu yana Esbank Emekli Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyor. 2010 yılından itibaren APlus A.Ş. Genel Müdürü olarak çalışıyor.

HÜSEYİN GÖKSEL

Acıbadem Ortadoğu Sağlık Yatırımları Genel Müdürü

Ankara Hacettepe Üniversitesi'nden 1985 yılında Elektronik Mühendisliği üst lisans (MSc) derecesi ile mezun olan Hüseyin Göksel, iş hayatına özel bir şirkette Satış ve Servis Mühendisi olarak başladı. Ardından Kalite Güvence Mühendisi olarak savunma elektronik sanayiinde faaliyet gösteren ASELSAN'da devam etti. Sivil ve savunma elektronik sistemleri pazarlama, satış ve yüklenicilik faaliyetleri bulunan Burç A.Ş.'de Elektronik Sistemler Bölümü Müdürü olarak görev aldı. 1995 yılından bu yana, Teknik Hizmetler'de müdür yardımcılığı ve müdürlüğe uzanacak; aralarında Bayındır Hastanesi, City Hospital (Reysaş), Doğuş Sağlık Hizmetleri A.Ş., Seta A.Ş. ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesi gibi birçok saygın kuruluş ve özel hastaneyi kapsayan sağlık hizmetleri sektörünün farklı alanlarında görev yaptı. Acıbadem Sağlık Grubu Hastaneler Koordinasyon Koordinatörü olarak da çalışan Hüseyin Göksel, 2013’te Acıbadem Ortadoğu Sağlık Yatırımları Genel Müdürü görevine atandı.

HASAN KUŞ

Acıbadem Üniversitesi Genel Sekreteri

Genel Müdür Danışmanı

İcra Kurulu Üyesi

AV. UMUR YAŞAR

Acıbadem Sağlık Grubu Hukuk Müşaviri

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Umur Yaşar, 2001 yılına kadar serbest avukatlıkla birlikte Pepsi, Tamek ve Doluca şirketlerinin hukuk danışmanlığını yaptı. 2001 yılından bu yana Acıbadem Sağlık Grubu Hukuk Müşavirliğini yürütüyor.