SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası

Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası, bebeğin kök hücre açısından zengin olan kordon kanını saklama hizmeti verir. Saklanan kordon kanı, gelecekte kişinin kendisi ve başkalarının tedavisi için kullanılabilir.

Kordon kanı kök hücreleri, doğumdan hemen sonra doğumu yaptıran hekim tarafından toplanır. Alınan kordon kanı, Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası'nın laboratuvarlarında dondurularak saklanır. Kök hücreler, gerektiğinde çözülerek tedavide kullanılır.

Kordon kanı, kök hücreler açısından oldukça zengindir ve bazı ciddi hastalıkların tedavisinde değerli bir seçenektir. Özellikle bazı kanser türleri ve kan hastalıklarının tedavisinde nakil amaçlı kullanılabilir.

Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası'nda kordon kanları, sadece bireyin kendisi için değil başkalarının da kullanabileceği şekilde saklanır. Böylece hem birey (otolog) hem aile hem de toplum (allojenik), gerektiğinde saklanan kök hücrelerden yararlanabilir.

Hizmet Noktalarımız

Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde alınan kordon kanı, Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası'nda saklanır. Acıbadem Sağlık Grubu'nun yanı sıra diğer kişi ve kurumlara da hizmet verilir.