SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN


Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası

Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası, bebeğin kök hücre açısından zengin olan kordon kanını saklama olanağı sunar. Saklanan kordon kanı, gelecekte kişinin kendisi ve başkalarının tedavisi için kullanılabilir.

Kordon kanı kök hücreleri, doğumdan hemen sonra doğumu yaptıran hekim tarafından toplanır. Alınan kordon kanı, Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası'nın laboratuvarlarında özel yöntemlerle dondurularak saklanır. Kök hücreler, gerektiğinde çözülerek tedavide kullanılır.

Kordon kanı, kök hücreler açısından oldukça zengindir ve bazı ciddi hastalıkların tedavisinde değerli bir seçenektir. Özellikle bazı kanser türleri ve kan hastalıklarının tedavisinde nakil amaçlı kullanılabilir.

Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası, bu alanda Türkiye'nin en büyük bankasıdır ve karma bankacılık hizmeti de vermektedir. Karma kordon kanı bankacılığı, ülkemizde öncülüğünü Acıbadem Labcell'in yaptığı yeni bir modeldir. Bu modelde kordon kanları, sadece bireyin kendisi için değil başkalarının da kullanabileceği şekilde saklanır. En önemli avantajı, bireyin ihtiyacı olduğunda başkalarına ait uygun kök hücrelerin araştırılma imkânını da vermiş olmasıdır. Böylece hem birey (otolog) hem aile hem de toplum (allojenik), gerektiğinde saklanan kök hücrelerden yararlanabilir.

Hizmet Noktalarımız

Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde alınan kordon kanı, Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası'nda saklanır. Acıbadem Sağlık Grubu'nun yanı sıra diğer kişi ve kurumlara da hizmet verilir. Kordon kanı kitleri, Acıbadem hastanelerinden ve tıp merkezlerinden temin edilerek uygun koşullarda Acıbadem Labcell Kordon Kanı Bankası'na iletilir ve burada saklanır.