SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNVital fonksiyonları yaşamsal risk taşıyacak şekilde bozulmuş her hasta kritik hasta olarak tanımlanır. Acıbadem Sağlık Grubu Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi multidisiplinler yaklaşımıyla kritik çocuk hastalara 24 saat süresince yaşamsal destek veren ileri teknoloji ile donatılmıştır.

Çocuklar metabolizmasıyla, fizyolojisiyle, psikolojisiyle yetişkinlerden çok farklıdır. Çocukluk yaş grubunda görülen hastalıklar ve tedavileri farklılık göstermesi nedeniyle bu yaş grubundaki kritik hasta çocuklar çocuk yoğun bakımlarda tedavi edilmektedir. 

Çocuk yoğun bakımlarda suni solunum cihazları, monitörler, diyaliz cihazları gibi ileri teknoloji ürünü cihazlar ile kritik çocuk hastaların tedavisi ve izlemi yapılmaktadır. Çocuk yoğun bakım ünitesinde yatan çocuk hastalara günün her saatinde tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir.

Tüm kritik çocuk hastaların kabul edildiği ünitemizde hastanın kabulünden itibaren hastayla ilgili her türlü takip, tedavi ve bakım hizmetleri bölüm çalışanları tarafından yürütülmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Çocuk Yoğun Bakım Bölümü Doktorları