ALO ACIBADEM 444 55 44

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü ve yaklaşık olarak 8 kadında birinin, hayatının bir döneminde kapısını çalıyor. Oysa erken evrede yakalandığında meme kanseri artık tedavi edilebilir bir hastalık. 20 yaşından sonra ayda bir kez her kadının kendi kendini muayene etmesi, yılda bir kez doktora görünmesi ve bazı görüntüleme tetkikleri erken teşhiste büyük önem taşıyor.

Acıbadem Sağlık Grubu olarak “Erken Fark Edersen Çok Şey Fark Eder” sloganıyla sürdürdüğümüz kampanyamızda, meme kanserinin erken teşhisi için düzenli kontrol yapılmasının önemine dikkat çekiyoruz. Meme kanseri konusunda başta kadınlar olmak üzere toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla hazırladığımız sitemizde; meme sağlığı, meme hastalıkları ve meme kanseri, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabilir, aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Sitemizde meme kanseri ile tanısı alarak tedavi sürecinde olan ve tedavisi tamamlanmış kişilere yönelik öneriler de yer alıyor.

Hastalıkların tanı ve tedavisi hakkında doğru bilgi sahibi olmak ve bilinçli hareket etmek, tedavinin başarısını pozitif etkiler. “Erken tanı hayat kurtarır" bilincini tüm hayatınıza uyarlamanız dileğiyle...

Acıbadem Meme Sağlığı iPhone Uygulaması Yayında!

HASTA ÖYKÜLERİ

  • O kadar çok keşke dedim ki...

    Arzu Karataş, sağlık sektörünün tam kalbinde yönetici olarak çalışıyor. Hemşire olarak başladığı kariyeri, hastane yöneticiliğine kadar uzandı. Yıllardır bir sağlık profesyoneli olarak meme kanserinde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyor ve kadınlara neler yapmaları gerektiğini anlatıyordu.

  • Sevdiklerimin desteğiyle meme kanserini yendim SEMA ÖZGÜR, 58 (EV HANIMI)

    Saçlarımı kaybedebilirdim. Varsın dökülsünler dedim, nasıl olsa yine uzayacaklardı. Dökülmeye başlar başlamaz kuaföre gidip kazıttım saçlarımı. Sonra da kendime rengarenk şapkalar satın aldım.

  • Meme kanseriyle birlikte yaşamayı öğrendim NİGAR YILMAZ, 47 (BANKACI)

    Ameliyata girmeden önce doktoruma eğer gerekiyorsa göğsümün alınmasını, buna dayanabileceğimi söyledim. Ameliyattan sonraki ilk pansumanda ağlamaya başladım. O ana kadar olayı hemen çözmek isteyen, duygularını bir tarafa koyan ben, artık duygularımın önüne geçemez olmuştum.