ÜYE GİRİŞİ HIZLI RANDEVU & BİLGİ TALEBİ

Uzmanlarımız

  1. Ana Sayfa
  2. Uzmanlarımız

Sinsi ve yavaş ilerleyen bir hastalık olan Alzheimer tek kişilik bir hastalık değildir; hastanın bakım verenlerinin ve yakınlarının da eğitilmeleri, psikolojik ve fiziksel olarak destek almaları gerekmektedir.

Hastalığın erken ve doğru tanı ve takibi, tıbbi rehabilitasyonu, hastanın sosyal hayat içinde tutulması, bakım verenlerin rehabilitasyonu ve eğitimi bu hastalıkta büyük önem taşımaktadır.

Hastalığın en dikkat çeken bulgusu unutkanlık ve bellek sorunlarıdır. Bu hastalar genellikle geç ve yanlış tanı alabilmekte veya bu şikâyetleri normal yaşlanmaya bağlandığından tedavide geç kalınmaktadır.

Bu bilgiler doğrultusunda hastalara daha kolay ulaşabilmek, tek merkezden koordineli bir şekilde hastaların tanı, tedavi ve takiplerini gerçekleştirmek amacıyla Acıbadem Eskişehir Hastanesi bünyesinde "Alzheimer ve Yaşlanma Merkezi" kurulmuştur.

Merkezimizde Alzheimer hastalığında deneyimli nörolog ve psikiyatri uzmanlarınca hastalarımız değerlendirilmeye alınarak, çeşitli kan, idrar, MR, EEG, nöropsikolojik testlerden oluşan bir süreç sonrasında hastalığın erken tanısı, tıbbi takibi, medikal ve sosyal rehabilitasyonu sağlanır.

Merkezimizde, ailelerinde Alzheimer hastalığı olan kişilerde hastalığın ortaya çıkma riski analizleri de yapılmaktadır. Riskli olan bireylere, hastalığın önlenmesi konusunda bilgilendirme yapılmakta, bu kişiler düzenli olarak takip edilmektedir.

Prof. Dr. Belgin Demet Özbabalık Adapınar

1988 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Nöroloji Uzmanlık eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda 1996 yılında tamamladı. Aynı üniversitede 2000 yılında Nöroloji Doçenti, 2006 yılında Nöroloji Profesörü oldu. 2006-2008 yılları arasında Eskişehir Tabip Odası Başkanlığı, 2008-2010 yılları arasında Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Üyeliği yaptı. 2016 yılından itibaren Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde görev alan Prof. Dr. B. Demet Özbabalık Adapınar’ın başlıca ilgi alanları: Alzheimer ve demanstır. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış pek çok bilimsel makalesi bulunan Prof. Dr. B. Demet Özbabalık Adapınar uzun yıllardır Eskişehir Alzheimer Derneği Başkanı olmasının yanında Türk Tabipler Birliği, Eskişehir Tabip Odası, Türk Nöroloji Derneği, Eskişehir Tabip Odası, Türk Nöroloji Derneği, Türkiye Alzheimer Derneği, International Alzheimer Association, Eskişehir Alzheimer Derneği ve UNICEF’in üyesidir.

Prof. Dr. Baki Adapınar

Prof. Dr. Baki Adapınar 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1991 yılında Uludağ Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. 2007 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda Profersör unvanını aldı. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış pek çok bilimsel makalesi bulunan ve Nöroradyoloji çalışmaları ile tanınan Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Baki Adapınar 2016 yılından beri Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde görev yapıyor.


Dr. Ümit Gedikoğlu Kurtar

Nöroloji Uzmanı Dr. Ümit Gedikoğlu Kurtar 1999 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2002 yılında aynı üniversitenin Nöroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Başlıca ilgi alanı Alzheimer ve migren tedavisi olan Dr. Ümit Gedikoğlu Kurtar Türk Nöroloji Derneği, Baş Ağrısı Derneği ve Beyin Damar Hastalıkları Derneği’nin üyesidir.


Dr. Rabia Ay

Psikiyatri Uzmanı Dr. Rabia Ay 1983 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Kognitif Terapi ve Aile Terapisi konularında eğitim aldı. Türk Psikiyatri Derneği üyesi olan Dr. Rabia Ay, 2015 yılından bu yana Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde görev yapıyor.


Beslenme ve Diyet Uzmanı Mine Şenarslan

Beslenme ve Diyet Uzmanı Mine Şenarslan 2014 yılında Haliç Üniversitesi’nden mezun oldu. Halen Okan Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam eden Mine Şenarslan 2016 yılından bu yana Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde görev yapıyor.


Acıbadem Eskişehir Hastanesi Alzheimer ve Yaşlanma Merkezi

Adres: Hoşnudiye Mah. S00734. Sok. No:19 Eskibağlar - Tepebaşı / Eskişehir

Telefon: +90 222 214 44 44 / 444 55 44