Doç. Dr. Banu ATALAR

Doç. Dr. Banu ATALAR

Doç. Dr. Banu Atalar, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1999 yılında bitirdikten sonra uzmanlık eğitimini 2000-2004 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Bölümünde tamamladı. 2003 yılında Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği ESTRO bursu ve 2004 yılında ASCO Foundation International Development and Education Award bursunu kazanmıştır. 2005-2009 yılları arasında Amerikan Hastanesi ve Medical Park Göztepe hastanesinde uzman olarak çalıştı.

2009 yılından itibaren Acıbadem Maslak Hastanesi'nde görev yapmaktadır. 2009 yılından itibaren Cyberknife ve lineer akseleratör tabanlı radyocerrahi deneyimine sahip olan Doç. Dr. Atalar, 2011 yılında Cyberknife cihazının ilk olarak kullanıldığı Stanford Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Bölümünde klinik araştırmalar yapmıştır. Cyberknife'ı icat eden Dr. John Adler başta olmak üzere aynı konuda çalışmakta olan Dr. Iris C. Gibbs ve Dr. Scott Soltys ile çalışmıştır.

Dr. Atalar'ın literatürde yayınlanmış 25 üzerinde makale ve kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır. Özel ilgi alanları arasında beyin ve spinal aks tümörleri, akciğer kanserleri, meme kanserleri, gastrointestinal tümörler ve ürolojik tümörler bulunmaktadır.