SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu hastaneleri ve tıp merkezlerinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı kliniklerinde; çocuk ve yetişkin hastalar için ağız, diş ve çene sağlığı ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisinde hizmet veriliyor.

Hastanelerimizde ve tıp merkezlerimizde ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme amaçlı eğitimler ve seminerler düzenleniyor.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Doktorları


Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Sağlık Grubu hastane ve tıp merkezlerinin Ağız ve Diş Sağlığı kliniklerinde şu konularda tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir:

Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi

Gömülü yirmi yaş dişlerinin ameliyatları, kök ucu rezeksiyonları, çene çıkıkları ve kırıklarının yanında kist ve tümör operasyonları gibi cerrahi operasyonlar ve ameliyatlar bu birimimiz bünyesinde gerçekleştirilmektedir. 

Acıbadem Hastaneleri’nin tümünde bulunan genel anestezi odalarında, gerekli görülen operasyonlar genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

Estetik restoratif işlemler, diş rengindeki restorasyonlar, diş beyazlatma ve lamina veneer restorasyonlar bu birimimiz tarafından uygulanmaktadır. Birimimiz ayrıca dişlerin kök kanal sistemlerini ilgilendiren tıkanmış kanallar, kırılan kanal aletleri, aşırı iltihaplı dişlerin tedavileri, kök kırıkları, retrograt dolgular gibi konularla ilgilenmektedir.

Endodonti

Endodonti tedavisi, kanal tedavisi olarak da bilinmektedir. 

Estetik Diş Hekimliği

Hastanın istekleri ve gerekli ihtiyaçlar doğrultusunda yapılan operasyonları kapsamaktadır.

Oral İmplantoloji

İmplant; kaybedilen dişin yapay olarak yerine konulması şeklinde tanımlanabilir. Tek diş eksikliklerinin yanı sıra çok sayıda diş eksikliği veya tam dişsizlik durumlarında implant uygulamaları, dişsizliğin getirmiş olduğu fonksiyonel ve estetik sorunlar için kullanılabilmektedir.

Ortodonti

Diş ve çenelere bağlı çapraşıklıkların giderilmesi ve tedavileri bu bölümün konularıdır. Çene büyümesinin yönlendirilmesi (çocuk hastalarda), kötü alışkanlıkların çenelere yaptığı olumsuzlukların giderilmesi (ileri yaşlarda emzik kullanımı vb.) ve tüm çapraşıklıkların giderilmesi bu bölümde yapılmaktadır. Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilmektedir.

Pedodonti

Pededonti bölümümüz 3-12 yaş arası çocukların diş problemleri ile ilgilenmektedir. 

Periodontoloji

Dişeti ve diş çevresi kemiği hastalıklarıyla ilgili tedavilerin yürütüldüğü bir bölümümüzdür. Akut ve kronik periodontitis, dişeti apseleri, ülseratif dişeti hastalıklarının tedavileri yanı sıra 'gummy smile’nin (Dişetinin çok görünmesi) giderilmesi gibi estetik uygulamalar da yapılmaktadır.

Protez

Porselen kaplama ve lamina uygulamalarının yapıldığı, köprü ve kaplamalarda zirkonyum gibi materyallerin kullanıldığı yaklaşımdır.

Temporomandibular Eklem Birimi

TME (çene eklemi) günlük hayatımızda aslında fark etmeden en çok kullandığımız eklemimizdir. Alt çene kemiğini kafa kaidesine bağlayan ince bir dokudan oluşan bu ekleme gelen kuvvetler veya bu bölgeyi zorlayan bir darbe-travma çene ekleminde bir soruna yol açabilir.

Birimimizde TME sorunlarına yönelik müdahaleler yapılmakta ve gerekli durumlar TME cerrahisi gerçekleştirilmektedir.

 

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44