SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu, Büyüme ve Ergenlik Merkezi'nde, yenidoğan döneminden 16 yaşına kadar olan bebek, çocuk ve ergenlerde görülen büyüme-gelişmeye ait sorunların yanısıra, hormonal ve metabolik hastalıkların çözümlerine yönelik hizmetler verilmektedir.

Merkezimizde, Çocuk Endokrinoloji Uzmanları tarafından, büyüme ve ergenliğin izlemi, bu döneme ait iştahsızlık, obezite, kısa boy, uzun boy, erken ergenlik, geç ergenlik, jinekomasti gibi sorunlar değerlendirilmektedir.

Aynı zamanda, çocuk endokrinolojisi uzmanlık alanında yer alan hormonal ve metabolik sorunlar; diyabet (şeker hastalığı), insülin direnci, hipoglisemi( şeker düşüklüğü), tiroid hastalıkları (guatr, tiroid nodülü, hipotiroidi, hipertiroidi), adet düzensizlikleri, polikistik over sendromu, aşırı kıllanma, böbreküstü bezi hastalıkları (adrenal yetmezlik, doğumsal adrenal hiperplazi, cinsiyet gelişim bozuklukları), kuşkulu genital yapı, inmemiş testis, mikropenis, Cushing hastalığı, Turner sendromu, hipofiz hastalıkları, prolaktin yüksekliği, diabetes insipitus, kalsiyum ve fosfor metabolizması ile ilgili bozukluklar, D vitamini eksikliğine bağlı raşitizm, osteoporoz ve diğer metabolik kemik hastalıkları, paratiroid bezi hastalıkları, endokrin hipertansiyon tanısı ve tedavisi yapılmaktadır.

Merkezimizde, diyabet ekibi tarafından diyabet eğitimi ve izlemi, diyabet teknolojilerinin kullanımına ilişkin eğitim ve uygulamalar yapılmaktadır. Endokrinolojik sorunların tanısına yönelik kemik yaşı, bazal ve dinamik (hormon uyarı veya baskılama) testleri yapılarak değerlendirilmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Büyüme ve Ergenlik Merkezi Bölümü Doktorları