SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu göz hastalıkları kliniğinde her hastaya rutin göz muayenesi hizmeti verilmekte, kontak lens ve gözlük uygulamaları yapılmaktadır.

Tetkik ünitelerinde verilen hizmetler arasında; ultrasonografi, bilgisayarlı görme alanı testleri, göz anjioları ve elektrofizyolojik testler yer almaktadır. Özel servisler arasında prematüre bebeklerin retina kontrolü de bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Göz Hastalıkları Bölümü Doktorları


Göz Hastalıkları Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinin Göz Hastalıkları birimlerinde tanı ve tedavi hizmeti verilen alanlardan bazıları şunlardır: 

Glokom

Acıbadem Sağlık Gurubu Göz Hastalıkları bölümlerinde glokom için tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir.

Katarakt

Birimimizde Katarakt ameliyatı, Fakoemülsifikasyon yöntemi ve gerekli olgularda “yag lazer” yapılmaktadır.

Refraktif cerrahi

Refraktif cerrahi gözün en önde yer alan saydam tabakası olan kornea hastalıklarının tanı ve tedavisi ile uğraşmaktadır. Birimde bu tabakanın hassas ölçümlerini yapabilen topografi cihazları, kornea kalınlık ölçme cihazları, speküler mikroskopi, kornea çap ve kırma gücünü gösteren keratometreler bulunmaktadır.

Göz Hastalıkları bölümünde excimer lazer ile kırma kusurları düzeltilmektedir. Bu birim ayrıca kornea nakli (keratoplasti) ameliyatlarını da gerçekleştirmekte olup ihtiyaç sahipleri sıralanarak, bağış veya diğer yollarla uygun doku bulunduğu zaman organ nakli yapılmaktadır.

Oküloplastik Cerrahi

Acıbadem Sağlık Gurubu hastanelerinde ve tıp merkezlerinde kozmetik kapak ameliyatları, gözyaşı drenaj sistemi ameliyatları yapılmaktadır.        

Retina Hastalıkları

Acıbadem Sağlık Gurubu Göz Hastalıkları bölümlerinde retina dekolmanı ve vitrektomi ameliyatları yapılmaktadır. Argon lazer, fundus fluorescein ve indocyanine green anjiografi aletleri mevcuttur.      

Kornea ve Kontakt Lens

Kornea tabakasının hassas ölçümlerini yapabilen topografi cihazları, kornea kalınlık ölçme cihazları, speküler mikroskopi, kornea çap ve kırma gücünü gösteren keratometreler bulunmaktadır.

Göz Hastalıkları bölümünde excimer lazer ile kırma kusurları düzeltilmektedir. Bu birim ayrıca kornea nakli (keratoplasti) ameliyatlarını da gerçekleştirmekte olup ihtiyaç sahipleri sıralanarak, bağış veya diğer yollarla uygun doku bulunduğu zaman organ nakli yapılmaktadır.

Kontak lenslerin seçilmesi, doğru kullanım konusunda bilgi verilmesi ve uygulama yaptırılması bu birimde gerçekleştirilmektedir.

Şaşılık

Şaşılık, diğer tanımla göz kayması gözlerin paralel bakışının bozulması durumudur. İçe veya dışa olabileceği gibi yukarılı aşağılı kaymalar da olabilir. Kaymaları kabaca göz kaslarının felcine bağlı olanlar ve olmayanlar diye sınıflayabiliriz. Felce bağlı olmayan kaymalar da, doğumsal kaymalar ve diğerleri olarak ayrılabilir. 

Göz Tembelliği

Göz tembelliği fark edildiğinde gözlük ihtiyacı var ise mutlaka gözlük takviyesi yapmak gereklidir. Gözlüğün yanı sıra kapama ve ortoptik tedavi hizmeti de bu bölümün kapsamında verilmektedir.

Lazer Tedavisi       

Acıbadem Sağlık Grubu Göz Hastalıkları bölümlerinde Lazer tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. 

LCK

FDA tarafından onaylanan LCK (Light Touch CK) yöntemi Acıbadem Sağlık Grubu hastanelerinde ve tıp merkezlerinde de uygulanmaktadır. LCK radyo dalgalarının göz üzerinde işaretlenen noktalarda yaptığı etki ile kornea yeni bir şekil alır. Yapılan müdahale ile yakını görme imkânı sağlanırken; 1 ila 3 yıl arasında tedavinin yenilenmesi gerekir.

 

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44