SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu Menopoz Poliklinikleri’nde kadın doğum, kardiyoloji, fizik tedavi ve genel cerrahi bölümlerinden öğretim üyeleri ve hekimler görev yapmaktadır. Kliniklerde menopoz sonrası dönemdeki kadınlar için önemli riskler olan kalp - damar sistemi hastalıkları, kemik erimesi (Osteoporoz) ve meme hastalıklarının tanı ve tedavilerinin yanı sıra hormon replasman tedavisi de kombine bir şekilde uygulanabilmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Menopoz Polikliniği Bölümü Doktorları


Menopoz Polikliniği Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Acıbadem Sağlık Grubu Menopoz Poliklinikleri’nde menopoz sonrasındaki kadınların yanı sıra perimenopozdaki kadınlara semptomatik tedavisi, erken menopoz, cerrahi menopoz nedeniyle adet göremeyen hastalara hormon replasman tedavisi ve çeşitli kanserler nedeniyle kemoterapi veya radyoterapi görmüş post-menopozal hastaların izlenmesi ve tedavisi de yapılmaktadır.

Menopoz sonrasındaki kadınlarda tedavinin en önemli amaçlarından birisi de bu kişilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesidir. Bu nedenle hastaların, yaşadıkları döneme ve tedaviye uyum sağlamaları amacıyla senede 2 - 3 kez menopoz sonrası dönemdeki kadınlara açık konferanslar düzenlenir ve tedavinin yanı sıra yaşam tarzı, beslenme ve egzersizlerle ilgili bilgiler verilmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44