SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNAcıbadem Sağlık Grubu Merkez Patoloji Laboratuvarı makroskopi, rutin histoloji, sitoloji, histokimya, immunhistokimya ve hekim çalışma bölümlerinden oluşmaktadır. Buna ilave olarak hastanelerin tümünde merkez laboratuvarla bağlantılı olarak çalışan patoloji üniteleri vardır. 

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44

Patoloji Bölümü Doktorları


Patoloji Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Patolojik incelemenin konusu olan doku ve hücre örnekleri, gerektiğinde, olağan yöntemlere ek olarak histo (sito) kimya, immunhisto (sito) kimya, immunfloresan, FISH gibi yardımcı teknikler de kullanılarak incelenmektedir.

Patoloji bölümümüz, genetik laboratuvarımızla işbirliği yaparak, PCR veya sitogenetik gibi patolojik tekniklere ulaşılabilmektedir.  

Telepatoloji Sistemi

Tüm hastane birimleri ile Merkez Patoloji laboratuvarı arasında “telepatoloji sistemi” kurulmuştur. Sistem sayesinde merkez ve Acıbadem Grubu Hastanelerindeki laboratuvarlarda gerçekleştirilen testlerin makroskobik veya mikroskobik çalışmalarında uç birimdeki hekimle konsültasyon yapılması sağlanmaktadır.

Kalite Kontrol

Laboratuarın çeşitli bölümlerinde yapılan işlemler, standart kontrol olguları referans alınarak, incelemenin niteliğine göre, her bir işlem ya da işlem grubu için teknikerler ve sorumlu hekim tarafından kontrol edilmektedir. Pozitif ve/veya negatif standart örneğin uygun sonuçlanmadığı durumlarda, uygunluk sağlanana kadar işlem yenilenmektedir.

Kapasite

Merkez Patoloji laboratuarı, aylık 50.000 civarında biyopsi - 60.000 civarında da sitoloji materyalini inceleyebilecek kapasitede düzenlenmiştir. Merkez Patoloji laboratuarı Acıbadem Sağlık Grubu hastaneleri ve tıp merkezlerinin dışında; hastane, klinik ve muayenehanelerden gelen örnekleri de kabul etmektedir.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44