SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNKronik Pelvik Ağrı kadınlar arasında en sık görülen medikal problemlerden biridir. Göbek deliğinin altı ile leğen kemiği arasında 6 aydan daha uzun süren ağrı olarak tanımlanmaktadır. Fiziksel, zihinsel ve psikolojik yorgunluğa sebep olabilir. Kronik Pelvik Ağrılı kadınların %25’i her ay en az 2-3 günü yatakta geçirmektedir. %90’ı ilişki sırasında ağrı hissedebilir. Kronik Pelvik Ağrı’da ağrının 6 ay ya da daha uzun süre devam etmesi, alışılmış tedavilerin ağrıyı geçirmemesi ya da çok az rahatlama sağlaması ve sürekli azalan fiziksel aktivite varlığı görülebilir.

Kronik pelvik ağrının birçok sebebi olabilir. Eğer kronik pelvik ağrı bilinen bir sağlık problemine bağlı olarak ortaya çıkıyorsa, bu problemin tedavi edilmesi ağrının tamamen geçmesi için yeterli olacak ve ağrı kesici ilaçlara gerek kalmayacaktır. 

Acıbadem Altunizade Hastanesi Pelvik Ağrı Merkezi

Merkezimizden Pelvik ağrısı olan kadınlar faydalanabilmektedir. Başlangıçta Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Pelvik Ağrı Uzmanı (Nöropelveolog) hastayı görüp, değerlendirir. Vakalar pelvik ağrıyla ilgili branşlarla Pelvik Ağrı Konseyinde tartışılır. İlgili branşlarla birlikte tanı ve tedavi yöntemi belirlenir. 

Pelvik Ağrı Tanı ve Tedavi Merkezi bünyesinde şu branşlar görev almaktadır:

Kadın Doğum - Pelvik Ağrı Uzmanı (Nöropelveolog),

Algoloji,

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği,

Genel Cerrahi,

Gastroenteroloji,

Nöroloji,

Üroloji,

Psikiyatri,

Radyoloji.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44
 

Pelvik Ağrı Merkezi Bölümü Doktorları