SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİNYürüme Analizi, kas, eklem ve iskelet sistemi muayenesinin önemli değerlendirme aşamalarından biridir. 

Uzun yıllar gözlemsel yürüme analizi tekniği uygulanmış, fakat bu yöntem komplike yürüme parametrelerinin detaylı açıklanmasında ve tanı-tedavi aşamalarının planlanmasında yetersiz kalmıştır.  Özellikle çocuk hastaların yaşa bağlı değişken yürüme parametrelerine sahip olmaları ve boy uzamasına bağlı oluşan kas ve iskelet yapısındaki değişiklikler gözlemsel yürüme analizi yöntemi olarak ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Bilgisayarlı 3 Boyutlu Yürüme Analizi, yürüme bozukluklarının objektif olarak tanımlanmasında, kasların çalışma ve kasılma sürelerini göstermede, eklemlerin hareket açıklığını göstermede ve tedavi aşamalarının planlanmasında yardımcı olmuştur. Bireylerin kendine özgü karmaşık yürüme yapıları detaylı bir şekilde açıklanabilir duruma gelmiştir. Böylece yürüme bozukluklarının tanı ve tedavi aşamalarının yönetilmesi, hastaya ve probleme özgü yaklaşımların belirlenmesi mümkün olmuştur.

Bilgisayarlı 3 Boyutlu Yürüme Analizi cihazı, özellikle nörolojik, ortopedik, fizik tedavi ve romatolojik problemlere bağlı yürüme bozukluklarını göstermede kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44
 

Yürüme Analizi Merkezi Medikal Cihazlar

Acıbadem Altunizade Hastanesi Pediatrik Nöroşirurji Bölümüne bağlı olarak hizmet veren Yürüme Analizi Merkezimiz, sekiz adet kızılötesi kamera, 2 adet HD video kamera, kuvvet platformları ve yazılımsal donanımı ile yürüme bozuklukların tanı ve tedavisi planlanmaktadır. 

Bireye özgü yürüme haritasının çıkarılabilmesi için  Bilgisayarlı 3D Yürüme Analizi cihazı ile değerlendirme yapılmaktadır.

Yürüme Analizi Merkezi Bölümü Doktorları


Yürüme Analizi Merkezi Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Bilgisayarlı 3 boyutlu Yürüme Analizi cihazının kullanıldığı alanlar şunlardır;
 

1. Nöromüsküler Hastalıklar

- Serebral Palsi

- Spina Bifida

- Omurilik Yaralanmaları

- Müsküler Distrofiler

- Periferik Sinir Yaralanmaları

- Felç Geçirme

- Parkinson Hastalığı

- Tracmatik Beyin Yaralanmaları

- Distoni

- Lomber Disk Hernileri

- Normal Basınçlı Hidrosefali
 

2. Ortopedik Hastalıklar: 

- Artrit

- Skolyoz

- Ortez

- Poliomiyelit

- Amputasyonlar

- Ekstremite Deformiteleri

- Tendinit

- Bursit

- Artroplasti

- İliotibial Bant Sendromu
 

3. Romatolojik Hastalıklar:

- Osteoartrit

- Romatoid Artrit

- Ankilozan Spondilit
 

4. Spor Yaralanmaları

 
 

Daha fazla bilgi için: Alo Acıbadem 444 55 44