• Hayata Umutla Devam Ediyorum

  Meme kanseriyle mücadelem 25 Nisan 2007'de başladı. Aylık değişimden kaynaklandığını düşündüğüm ve göğsüme dokunduğumda elime gelen kitlenin bir hafta sonra hâlâ aynı yerde durduğunu fark ettiğimde, acilen eski jinekoloğumu aradım.

  Devamını Oku
 • Tek Hedefim İyileşmekti

  Hayatın hızı ve tekdüzeliği içinde giderken derin bir nefes almayı ne kadar istesem de, bunu bir türlü başaramadım. Yaşayarak öğrendiklerim içime kazındı, çünkü hayat tecrübelerle yazılıyor.

  Devamını Oku
 • Kanserle Beraber Yaşamayı Öğrendim

  Hastalığımın hikayesi, göğsümde elime gelen sertlikle Temmuz 2007'de başladı. Yapılan incelemeler sonunda vakit kaybetmemem gerektiği söylendiğinden, bir günde üç ayrı doktora gidip araştırma yaptık.

  Devamını Oku
 • O kadar çok keşke dedim ki

  'O kadar çok keşke dedim ki...'

  Arzu Karataş, sağlık sektörünün tam kalbinde yönetici olarak çalışıyor. Hemşire olarak başladığı kariyeri, hastane yöneticiliğine kadar uzandı. Yıllardır bir sağlık profesyoneli olarak meme kanserinde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyor ve kadınlara neler yapmaları gerektiğini anlatıyordu. Ama iş kendi kontrollerine gelince, sık sık erteledi. Bir gün meme kanseri olduğunu öğrendi ve hayata bakışı değişti.

  Devamını Oku
 • Dominik'ten Türkiye'ye sağlık yolculuğu

  Dominik'ten Türkiye'ye sağlık yolculuğu

  Dominikli hasta tek port torakoskopik (VATS) yöntemiyle sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Acıbadem Maslak Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Semih Halezeroğlu akciğerdeki tümörün 4cm'lik tek kesi ile alındığını belirtti.

  Devamını Oku
 • Bir teşhis, bir şok ve sağlığa uzanan yol

  Bir teşhis, bir şok ve sağlığa uzanan yol

  Erken teşhis öykümüzün kahramanı; 55 yaşındaki Haluk Bilgi. Onun yaşadıkları, ‘bana bir şey olmaz’ diyenlere örnek olabilecek türden.Bir iş adamı olarak proaktif davranmayı alışkanlık haline getiren Haluk Bilgi, sağlığı konusunda da aynı refleksi gösterenlerden.

  Devamını Oku