Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kanser

Kanser sorunu olan kişilerde bazen tedavi sırasında bazen de tedavi sonrasında iştahsızlık görülür. İştahsızlığı azaltmak için azaltmak için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bitki çayları, doktor onayı ile doğru miktarda tüketildiğinde sağlığınıza önemli katkılarda bulunabilir.

Günümüzde sık görülen akciğer kanseri, tüm dünyada en çok yaşam kaybına neden olan kanser türüdür ve ileri aşamalara gelinceye kadar önemli bir belirtisi olmayabilir.

Geniz kanseri, diğer kulak burun boğaz hastalıkları ile benzer şikayetleri için kişinin sorunlarını önemsememesine ve doktora geç başvurmasına neden olur.

Kansere yol açtığı bilinen davranış biçimlerini, çevresel faktörleri düzenleyerek biyolojik özelliklerimize göre davranmak kanser riskini azaltır.

Kanser hastalığı kişinin psikolojisini önemli derecede etkiler. Yaygın görülen sorunlar ise depresyon ve kaygı bozukluklarıdır.

Vücudumuzun en büyük organı olan derimizde sık karşılaşılan bir belirti olan kaşıntı geçmemekte inat ediyorsa doktora giderek ardında yatan nedeni öğrenmeniz gerekiyor.

Meme ameliyatlarından önce meme cerrahının işlem yapacağı yeri bulabilmesi için bu bölgenin özel bazı yöntemlerle işaretlenmesi gerekir.

Spor sonrası kas ağrısının dışında yer alan kas ağrıları farklı sorunlardan kaynaklanabilir. Bu nedenle kas ağrılarınızı ihmal etmeyin.

Jinekolojik kanserler arasında en fazla görülen türler olan rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanserleri hakkında bilmeniz gerekenler.

Kanserden korunmada tek bir mucize besin bulunmuyor. Genel anlamda doğru beslenme alışkanlıkları edinerek kanserden korunabilirsiniz.

Kanser hastalarının rahatsızlığının evresi ve tümör yerleşimine göre radyoterapi alıp almayacağına karar verilir.

Kanser, can kaybı riski yüksek olan önemli bir rahatsızlık. Buna rağmen pek çoğumuz kansere davetiye çıkaran davranışlarımızı sürdürüyoruz.

Baş boyun bölgesinde ortaya çıkan tiroit, cilt, gırtlak, dudak ve dil kanserleri ülkemizde en sık görülen kanser türleri arasında yer alıyor.

Kanserlerin farklı türleri olsa da yaygın belirtilere dikkat ederek ve düzenli tetkikler yaptırarak kanseri erken teşhis edebilirsiniz.

Araştırmalar beslenme alışkanlıklarıyla kanser arasında yakından ilişki olduğunu gösterirken bazı besinler kansere karşı bağışıklığı güçlendiriyor ve kanserle savaşıyor.

Hareketin sağlık açısından ne kadar yararlı olduğunu bilsek de günde ne kadar hareket ediyoruz? Yıllar içinde ağırlaşan yaşamlarımızda hareketsizliğin hangi kronik hastalıklara n

Kanser taramaları ve kendi kendine muayene, kanserden korunmanızı sağlayarak sağlığınızda büyük rol oynar.

Kanser; sigara, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, genetik özellikler, çevresel faktörler ve stres derken hızla artıyor.

Kadınlarda sık görülen kanser türlerinden biri olan yumurtalık kanseri geç fark edilen türlerden biri. Hastalık sinsice ilerlediği için geç anlaşılıyor.

HPV virüsünün neden olduğu rahim ağzı kanseri nedeniyle her yıl 250 bin kadın hayatını kaybediyor. Oysa rahim ağzı kanserinde testlerle erken teşhis mümkün.

Kalın bağırsak yani kolon kanseri Türkiye’de en fazla rastlanan kanser türeleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Tüm dünyada görülen ve pandemi ilan edilen Covid-19 hastalığı, kronik hastalığı olanlar için daha büyük bir risk. Peki kanser hastaları yeni tip koronavirüsten nasıl etkilenir? K

Onkoloji hastalarının koronavirüse karşı bağışıklık sistemlerini güçlü tutabilmeleri için bu kurallara dikkat etmeleri gerekiyor.

Kadınlarda görülen kanser türleri son yıllarda hızla artış gösteriyor. Bu hastalıklarla mücadele etmek için düzenli jinekolojik muayeneler büyük önem taşıyor.

Ses kısıklığının ardında çoğunlukla basit bir neden yatar. Yine de ses kısıklığını ihmal etmemelisiniz çünkü iki haftadan uzun süren ses kısıklığı ciddi sorunların habercisi olab

Akciğer kanserinin görülme sıklığındaki artışın nedenleri arasında başta sigara tüketimi olmak üzere, çevre kirliliği ve havadaki kanserojenler yer alıyor.

Kanser tedavisi sırasında ağız ve diş sağlığına yönelik tedaviler yapılamadığı için ağız ve diş sağlığına özel bir önem verilmesi gerekiyor.

Kanser tedavisi gören kişilerin ve yakınlarının hastalığı kabullenmede ve tedavi aşamalarında psikolojik destek alması, yaşam kalitelerini de artırıyor.

Sağlıklı yaşam bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını sağlar. Güçlü bir bağışıklık sistemi ise hastalıklardan korunmanızda etkendir.

Bazı kanser türleri tarama yöntemleri kullanılarak erken teşhis edilebiliyor. Bu durum da kanserin tedavisini kolaylaştırıyor.

Bazı besinler kanser hücrelerini vücuttan uzaklaştırma konusunda vücudun iç dinamiklerine daha fazla destek veriyor. Ölçüyü kaçırmadan bu besinlere sofranızda yer açın.

Kanser tedavisinde başarıyı artıran en önemli faktör kanserin erken teşhis edilmesi. Günümüzde geliştirilen yöntemler ve testler sayesinde pek çok kanser çeşidini erkenden teşhis

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Erkekler en fazla akciğer kadınlar meme kanserine yakalanıyor. Oysa doğru beslenerek, düzenli kontrol yaparak ve kötü alışkanlıklardan uzak durarak kanserden korunmak mümkün.

Günlük yaşantımızda yapacağımız birkaç küçük değişiklikle kansere karşı büyük kazanımlar elde edebiliriz.

En sık görülen kanserler arasında üçüncü sırada yer alan bağırsak kanserleri (kolorektal kanserler) ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor.

Kanserle mücadelede genel tedavinin ayrılmaz bir parçası olan psiko-onkolojik tedavi hakkında bilmeniz gerekenler.

Kanserle mücadelede radyoterapi ve kemoterapi dışında kişinin kendi bağışıklık sistemi de tedavi amacıyla kullanılabiliyor.

Meme kanseri kadınlar arasında çok yaygın bir kanser türü olmasına rağmen toplumda bu rahatsızlıkla ilgili yanlış bilgiler dillendirilmeye devam ediyor.

Kadın kanserleri arasında yüzde 16 görülen meme kanserinde moleküler biyolojinin gelişmesiyle tedaviler umut veriyor.

Meme kanserine yönelik kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgiler nedeniyle yapılan hatalar yaşamsal öneme sahip olan erken tanıyı geciktirebiliyor.

Kanser konusunda immünoterapi ve hedefe yönelik tedaviler ile biyolojik tedavi alanlarında önemli gelişmeler yaşanıyor.

Elektromanyetik uyarılar çocukların büyümesinde önemli olan ve uykuda, karanlıkta salgılanan melatonin hormonu eksikliğine neden oluyor.

Pek çok kişinin korktuğu hastalık kanser, bazı kişilerde fobiye dönüşebiliyor. Kanser korkusu olarak bilinen 'karsinofobi'den korunabilirsiniz.

Kanser gibi önemli hastalıklar nedeniyle ameliyata girecek yakınlarınıza bu şekilde destek olabilirsiniz.

İşte hızlı yayıldığı için en tehlikeli kanser türü sıralamasında yer alan kanserler... Ancak unutmayın, kanserin erken teşhisi durumunda tedavide tam başarı sağlanabiliyor.