Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : menopoz

Menopozda yaşanan değişimler nedeniyle hormon tedavisine başvurulabiliyor ancak uzmanlar bu tedavi ile ilgili uyarıyor. Peki hormon tedavisi neden ve kimlere uygulanmalı?

Fizyolojik olarak pek çok sonuç doğuran menopozun psikolojik etkileri de büyüktür. Pek çok kadın bu dönemde depresyon, sinirlilik ve yalnızlık hissedebilir.

Kadınlarda adet dönemi dışındaki gerçekleşen kanamalar her zaman önemlidir. Ancak menopoza girmiş kadınlarda görülen kanamalarda kanser riski bulunabileceği için bu önem daha da

Kadınlara özgü kanserlerin görülme sıklığı sıralaması meme kanserinin ardından rahim ağzı kanseri, rahim kanseri ve yumurtalık kanseri şeklinde devam ediyor.

Her kadının yaşadığı doğal bir süreç olan menopoz dönemi kişide fiziksel değişimlerin yanı sıra psikolojik değişimlere de neden olabiliyor.

Kadınlığın dönüm noktalarından biri kabul edilen menopoz, pek çok kadın için ruhsal bir çöküşü neden olabilir. Ancak bu dönem kadınlar için aslında bir kaybetme anlamına gelmez.

Erken teşhis ve tedaviyle yumurtalık kanserinde yüzde 90 başarı sağlanıyor. Ancak yumurtalık kanseri erken evrede hiçbir belirti vermeyebiliyor.

Özellikle kadınlarda daha çok görülen kemik erimesi, menopozdan sonrası daha büyük bir tehdit. Peki kemik erimesine karşı ne yapmak gerekir? Detaylar yazımızda…

Sinirli bir ruh hali ve sıcak basması gibi semptomlara yol açan menopoz, sadece bu sorunlara neden olmaz. Kemik erimesi olarak bilinen osteoporoza karşı bu önlemleri alın.

Kemiklerin zayıflaması ve kırılgan hale gelmesine yol açan osteoporoz (kemik erimesi) karşısında çaresiz değilsiniz.