Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : meyve

Oruç tutacağınız zaman sahurda ertesi gün aç kalacağınız düşüncesiyle en sevdiğiniz yiyecekleri yemeyi tercih edenlerden misiniz? Bu hataya düşmeyin. Çünkü bazı besinler çabuk ac

Çocuğunuzun büyüme ve gelişmesinde beslenmenin önemli bir yeri vardır. Onun sağlıklı ve dengeli beslenmesi okul başarısını da etkiler.

Sağlıklı ve dengeli beslenme besin piramidinde yer alan tüm besin gruplarının tüketilmesini gerektirir. Peki besin piramidinde yer alan besin grupları nelerdir?

Yaz meyveleri enfes ama bir o kadar da tehlikeli olabilir. Meyve şekeri olarak bilinen früktoz, özellikle yaz meyvelerinde fazlaca bulunuyor. Bu yaz meyvelerini tüketirken dikkat!

Kışın bağışıklığınızı güçlü tutup hastalıklardan korunmak için beslenmenize özen gösterin. Size destek olacak kış meyve ve sebzeleri tüketin.

Sağlıklı beslenmede sebzeler kadar meyvelerin de yeri büyük. Ancak meyve tüketiminde porsiyon kontrolü yapmak şart.

Yaz sıcaklarında bayılacak gibi hissedebilirsiniz. Hem sağlık için hem de serinlemek için bu 8 besini sofralarınızdan eksik etmeyin.

Kan şekerinizin düşmesiyle beyniniz açlık sinyalleri gönderir. Bu durumda bir şeyler yeme ihtiyacı hissedersiniz. Ancak tatlı yemek gibi bir yanlışa düşmeyin. Açlık krizlerini ön

Çocukluk döneminde doğru beslenmeleri onları erişkinlik dönemlerinde de daha sağlıklı bireyler yapar.

Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmeleri yaşamlarının her alanı için önemlidir. İşte sağlıklı beslenmenin püf noktaları.

Yaz bitti, tatil de sona erdi. Çocuğunuz yaz tatilinde gözünüzün önündeydi. Ne yiyip içtiğini de görebiliyordunuz. Ama okul zamanı geldi.

Yaz sıcaklarının başlaması ve okulların kapanmasıyla birlikte çocukların beslenme düzenlerinde de önemli değişiklikler meydana geliyor.

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Her diyetin kişinin metabolizmasına göre belirlenmesi gerekir. Buna karşın, bazı hususlara dikkat edilmesi herkes için fayda sağlayabilir.

Araştırmalara göre Türkiye’de 38 yaş üzeri her 5 kişiden biri, 60 yaş üzeri her 3 kişiden biri diyabetli.

İçerikleri ile kilo vermeyi kolaylaştıran meyveler tüketerek daha sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.