Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : sigara

Böbrek hastalıkları, Türkiye’de her 6-7 kişiden birinde görülen ciddi bir sağlık sorunu. Bu nedenle kronik böbrek hastalığına karşı dikkatli olmalısınız.

Sigara bağımlılığı birçok kullanıcının, yokluğuyla uzun bir dönem mücadele etmesi gereken kronik ve nüksedici bir durumdur. Sigara bağımlılık seviyenizi sigara bağımlılığı testle

Sigaranın sadece kanser yaptığını ve kalp krizine yol açtığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte sigaranın diğer zararları hakkında bilmeniz gerekenler.

Kanser taramaları ve kendi kendine muayene, kanserden korunmanızı sağlayarak sağlığınızda büyük rol oynar.

Türkiye'de 100 bin, dünya genelinde ise tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle yılda 6 milyon kişi hayatını kaybediyor.

Yapılan bilimsel çalışmalara göre koronavirüs (Covid 19) yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanların yanı sıra 50 yaş üstü erkeklerde ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Her yaştan kesimi özellikle de 0-2 yaş arası bebekleri tehdit eden, henüz önleyici ve tedavi edici bir aşısı olmayan RSV virüsü ellerde 4 saatten fazla, çevre yüzeylerde ise saat

Kalp damar hastalıkları Türkiye’de en yaygın görülen hastalıklar. Diyabet, yüksek tansiyon gibi kronik hastalıklar da kalp sağlığı için birer tehdit.

Ses sağılığımızın bozulmasıyla kötü alışkanlıklarımız arasında ciddi bir bağ var. Bu alışkanlıkları bırakırsanız boğazınız ve sesiniz rahatlayacaktır.

Kalp sağlığına dair bilgileriniz ne kadar doğru? Çevrenizden duyduklarınıza değil, uzmanların söylediklerine güvenin. Bu bilgileri mutlaka okuyun.

Can kaybına varan sonuçlara yol açan gripten korunmak için alınması gereken önlemler çok basit ama çok da etkili ve hayat kurtarıcıdır.

Akciğer kanserinin görülme sıklığındaki artışın nedenleri arasında başta sigara tüketimi olmak üzere, çevre kirliliği ve havadaki kanserojenler yer alıyor.

Kansere karşı alınabilecek önlemleri, çok önemli önerileri ve uyarıları bu yazımızda okuyabilirsiniz.

İnsanoğlu, teknoloji ve tıp dünyasındaki gelişmeler ile kansere karşı koymaya devam ediyor. Bu sayede kanser tanısı konan kişi sayısı artmasına rağmen hayatta kalma oranı da gide

Kanser, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, genetik özellikler, çevresel faktörler ve stres derken hızla artıyor.

Ameliyattan önce sigara içmeye devam etmek, komplikasyon riskini artırıyor. 

Sigara bırakmaya yanaşmayan kimi insanların gerekçesi kilo alma endişesidir.

Türkiye’de her üç kişiden birinde görülen hipertansiyona gençlerde ve çocuklarda bile rastlanıyor.

KOAH testimizin sorularını yanıtlayarak KOAH hastalığı riskini ne kadar taşıdığınızı öğrenebilirsiniz.

İster genç ister yaş almış olalım, kalp sağlığına özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Peki, bu konuya yeterince özen gösteriyor muyuz? Testimizi cevaplayın, öğrenin...

Geçmek bilmeyen öksürük krizleri hepimizin hayatını zorlaştırır. Öksürük nasıl geçer sorusunun 10 doğal yanıtını sizler için derledik.