Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : spor

Yükün ve hareketin yoğunluklu olduğu bölgelerde görülen omurga fıtıkları, yanlış ve aşırı hareketle hayatı zorlaştırıyor. Yanlış yapılan spor da boyun ve bel fıtığının nedenlerin

Sağlıklı bir hayatın egzersizle birlikte hareketli bir yaşam temeline oturduğu yadsınamaz bir gerçek. Peki doğru egzersizle ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz. Egzersiz yapmadan

Kas, eklem, ısınma, yanlış düşme… Spor sakatlanmalarının birçok farklı sebebi vardır. Ama öncelikle doğru düşme tekniklerini ve ısınarak spor yapmayı öğrenin.

Kalbiniz için hangi tür sporu yapabileceğinizi biliyor musunuz? Spor yapmaya önce merdivenleri inip çıkmaktan başlayın. İşte kalbiniz için ideal egzersizler ve süreleri…

Bayramda çıkacağınız tatilde memleketinize ya da deniz tatiline mi gideceksiniz. Nereye giderseniz gidin sağlığınıza dikkat edin, bayram tatiliniz zehir olmasın.

Spor yapıyorsunuz ama doğru besleniyor musunuz? Ne yiyeceğini bilemiyorsanız merak ettiğiniz bilgilere bu yazıda ulaşabilirsiniz.

Uyku apnesi, uyku sırasında en az 10 saniyelik solunum duraklamalarına neden olurken yarattığı konsantrasyon bozukluğu sebebiyle de uzun yolculuklarda trafik kazaları riskini 8 k

Kış aylarında çocuklarınızın daha az hastalanmasını sağlayabilirsiniz. Alacağınız basit tedbirlerle çocuğunuz kış aylarını daha sağlıklı atlatabilir.

Spor, çocukların kalp sağlığını korumak için önemli bir etken. Bunun için ergenlik çağı da dahil çocuklar, her gün 1 saat fiziksel aktivitede bulunmalı.

Sağlıklı yaşam bağışıklık sisteminizin güçlü olmasını sağlar. Güçlü bir bağışıklık sistemi ise hastalıklardan korunmanızda etkendir.

Genellikle ileri yaşta görülen görülen diz kireçlenmesi, artık genç yaşlara kadar düştü. Bunun en önemli nedenleri ise bilinçsiz spor ve obezite.

Spor yapmak insan sağlığı açısından çok önemli. İşte evde ve işyerinde yapabileceğiniz egzersizler.

Çocukluk çağında yapılan sporun çocuğun büyüme ve gelişmesine katkı sağladığı bir gerçek. Ancak basketbolun boy uzattığı gibi aslında sporla ilgili pek çok yanlış bilgi mevcut.

Bilinçsiz spor sakatlanmaların önemli nedenlerinden. Spor aletlerini yanlış kullanmak da ciddi hasarlara neden oluyor.

Spor yapmayı bir türlü rutine oturtamıyor musunuz? Pratik birkaç çözümle düzenli spora hayatınızda yer verebilirsiniz.

Egzersiz yapmaya uygun musunuz? Hangi egzersizleri yapabileceğiniz biliyor musunuz? Egzersize başlamadan önce bu yazıyı mutlaka okuyun.

Geçmişte spor yapmış olabilirsiniz ama sporu bıraktıysanız hareketsizliğin yarattığı riskler sizin için de geçerlidir. Egzersiziniz size özel ama düzenli olsun.

Spor yapmanın da kuralları olduğunu unutmayın. Sağlık kontrolünden geçmeden spora başlamayın ve mutlaka doğru dozda spor yapın. Aksi durumlar ölümlere sebebiyet verebilir.

Spor sadece kilonuz için değil, kalp damar sağlığınız için de çok önemlidir. Spor ile kolesterolünüzü dengeleyebilirsiniz.

Burkulmalar, zedelenmeler, kopmalar, yırtılmalar sıklıkla görülen spor yaralanmalarıdır. Peki, en çok görülen spor yaralanmaları hangileridir ve nasıl müdahale edilir?

Sağlıklı bir yaşam için yapmamız gerekenlerin çoğunu aslında hepimiz biliyoruz. Stresten uzak bir yaşam, düzenli uyku, spor, beslenme... Peki bunlardan ne kadarına uyuyorsunuz?

Gluten hassasiyeti olan ya da çölyak hastalığı olan sporcular, özellikle karbonhidrat alırken zorlanabilirler. Ancak buğday, arpa dışında alınabilecek karbonhidrat kaynakları da

Spor yaparken enerji almak önemli. Ancak bu enerji alımı sporun süresine ve türüne göre değişebilir.

Siz de 'bugün, yarın' derken sporu sürekli erteleyenlerden misiniz? Testimizi cevaplayarak öğrenebilirsiniz.

Spordan önce ısınma hareketleri yapmamak öncelikle sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu sorunlar ameliyat bile gerektirebilir.