Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : vitamin

Vitaminler yüksek dozda alındığında toksik etki yaratarak, başta kalp, böbrek ile kan damarlarında kireçlenme gibi birçok sağlık sorununa neden olabiliyor.

Vitamin ihtiyacı kişinin yaşına, cinsiyetine, hastalığına, bünyesine veya özel durumuna göre değişebilir. Ancak belirli hastalıkları ve hassassiyetleri olan insanların belirli vi

Teşhisi kadar tedavisi de sancılı olan şizofreni hastalığında en büyük sorunlardan biri de kilo alımıdır. Şizofreni tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar ve hareket azlığı obezitey

Yaz mevsiminde, bazı vitaminlere ihtiyaç artar ve vücudumuzda yaşanan farklı belirtiler ile bu vitaminlerin eksikliği hissedilir.

Koronavirüs karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek için vitamin yönünden zengin beslenmeye çalışılırken aşırıya kaçabilirsiniz. Hatta vitamin takviyelerine başvurabilirsiniz. An

Bağışıklığınızı güçlü tutmada sağlıklı beslenmenin rolü büyük. Soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonlara yakalandığınızda da yine bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hızlı iyileşe

Kıpkırmızı rengi ve enfes tadıyla salataları, yemekleri renklendirip tatlandıran domates, güçlü bir antioksidan kaynağı. İşte domatesin sağlığa kattığı faydalar…

Vitamin ve mineral deposu kestane, kışın vazgeçilmez lezzetlerinden biri. Ama kestane avuç avuç yiyebileceğiniz bir besin olamaz. Zira 100 gram kestanenin 40 gramı karbonhidrat i

Kış aylarında çocuklarınızın daha az hastalanmasını sağlayabilirsiniz. Alacağınız basit tedbirlerle çocuğunuz kış aylarını daha sağlıklı atlatabilir.

Kış aylarında çocuklar sık sık enfeksiyona bağlı hastalıklar geçirir. Anne ve babalara düşense çocuklarına destek olurken hata yapmamak.

Bebeklere bir yaşına gelene kadar inek sütü verilmemesi gerekir. Bir yaşından sonra bebeğin vücudu inek sütünü sindirmeye hazır hale gelir.

Pek çok ebeveynin temel sorunlarından biri de çocuklarının az yemesidir. Özellikle okulların tatile girdiği dönemlerde çocukların yememe sorunu da zirve yapar.

Yaz sıcaklarının başlaması ve okulların kapanmasıyla birlikte çocukların beslenme düzenlerinde de önemli değişiklikler meydana geliyor.

Kemik erimesine karşı kemiklerinizi güçlü tutmak sağlıklı ve dengeli beslenme ile mümkün. Kemiklerinizin için iyi olan vitamin ve mineralleri öğrenin.

Vitaminler doğru kullanılmadığında faydadan çok zarar verebiliyor. Vitamin kullanımı hakkında bildiklerinizi test etmek için sorularımızı cevaplayabilirsiniz.