Acıbadem  Hemoroid ve Anorektal Hastalıklar Merkezi
ANOREKTAL HASTALIKLAR

Anorektal Hastalıklar

Proktolojik hastalıklar olarak da bilinen anorektal hastalıklar, ülkemizde ismini yeni yeni duyduğumuz sağlık sorunlarının başında geliyor. Anorektal hastalıkların kaynağı ise bağırsaklar. Kalın bağırsak (kolon), rektum (kalın bağırsağın makata yakın son bölümü) ve anal kanal (makat bölgesi) olarak 3 ayrı bölüme ayrılan bağırsaklarda ortaya çıkan sorunların tanı ve tedavisini kapsıyor.

Anorektal hastalıkların ilgi alanına pek çok hastalık giriyor. Hemoroidden anal fissüre, kanserlerden rektosele kadar birbirinden farklı belirtileri ve tedavi yöntemleri olan bir hastalık grubu ile ilgileniliyor. Bu hastalıkların ortak noktası bağırsakta görülmesi. İşte bu nedenle anorektal hastalıklar aynı zamanda multidisipliner bir anlayışla tanı ve tedaviyi gerektiren bir alan. Yani gastroentrolojiden genel cerrahiye beslenme ve diyet uzmanlığından psikolojiye kadar birçok uzmanın bir arada çalışmasını gerektiriyor.

Uzmana Danışın

0212 306 46 98
anorektalhastaliklarmerkezi@acibadem.com.tr
YUKARI
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Güncelleme Tarihi 05.12.2016
HIZLI RANDEVU TALEBİ

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.