Acıbadem  Hemoroid ve Anorektal Hastalıklar Merkezi
TANI VE TEDAVİ BALON ATIM TESTİ VE TEDAVİSİ

Balon Atım Testi ve Tedavisi

Başta her türlü sebebe bağlı kabızlık olmak üzere özellikle dissinerjik defekasyon (uyumsuz dışkılama) hastalarında tanı için kullanılıyor. Ayrıca hastaların davranışsal tedavi uygulamasında da balon atım tedavisinden yararlanılıyor.

Adım adım balon atım testi

Kateter ucundaki balon rektum içine yerleştirilir.

Balon belli hacimdeki bir hava veya ılık su ile şişirildikten sonra, hastanın makatına yerleştirilir ve hastadan ıkınarak bunu çıkarması istenir.

Normalde 40 cc hava ile şişirilmiş balonun ıkınma ile 1-5 dakika içinde çıkarılabilmesi gerekir. Hastanın balonu çıkarabildiği süre veya çıkaramayışı not edilir.

Uzmana Danışın

0212 306 46 98
anorektalhastaliklarmerkezi@acibadem.com.tr
YUKARI
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Güncelleme Tarihi 05.12.2016
HIZLI RANDEVU TALEBİ

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.