Acıbadem  Hemoroid ve Anorektal Hastalıklar Merkezi
TANI VE TEDAVİ DEFEKOGRAFİ

Defekografi

Skopik görüntüleme altında rektal içeriğin kontrast ile işaretlenmesini takiben hastanın normal defekasyonunun eşzamanlı incelenmesidir. Kontrast madde içeren sıvı, inceleme öncesi hastaya rektal yoldan verilerek rektal içeriğin kontrast madde ile karışması sağlanır. Hastanın skopi odasında, radyolojik görüntüleme altında, normal pozisyonda defekasyonu sağlanır ve radyolojik olarak içeriğin defekasyon esnasındaki haraketlenme yönü, biçimi ve açılanması değerlendirilir.Bu inceleme, olası hastalıklar ve tedavilerini planlama konusunda ek fikir verir.

Uzmana Danışın

0212 306 46 98
anorektalhastaliklarmerkezi@acibadem.com.tr
YUKARI
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Güncelleme Tarihi 05.12.2016
HIZLI RANDEVU TALEBİ

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.