Acıbadem  Hemoroid ve Anorektal Hastalıklar Merkezi
ANOREKTAL HASTALIKLAR STOMA PROBLEMLERİ

Stoma Problemleri (Fıtık, Prolapsus, Stenoz-Daralma, Kanama)

Stoma açılması anorektal cerrahi sonrası zaman zaman tercih edilen bir yöntem. Stoma, kalın ya da ince bağırsağın, karın duvarına ağızlaştırılmasına denir. Bağırsak içeriği bir süreliğine stoma üzerine yapıştırılan torba içerisine boşalır. Stoma ile yaşamaya kısa sürede adapte olmak mümkün. Genelde herhangi bir komplikasyon görülmese de, stoma kenarlarından kanama, fıtıklaşma, daralma ve prolapsus görülebilir.

Bu tür komplikasyonlarla karşılaşmamak, karşılaşıldığında ise süreci doğru yönetmek adına stoma bakımı ve kontrolü konusunda hastaların ve yakınlarının eğitimi önemlidir.

Uzmana Danışın

0212 306 46 98
anorektalhastaliklarmerkezi@acibadem.com.tr
YUKARI
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Güncelleme Tarihi 05.12.2016
HIZLI RANDEVU TALEBİ

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.