Acıbadem Kemik İliği Merkezleri

Büyük oğlunu aynı hastalıktan kaybeden bir babanın Küçük oğlu İbrahim’in hastalık mücadelesi

İBRAHİM ÖZDEMİR (şu anda 9 yaşında)

Büyük oğlunu aynı hastalıktan kaybeden bir babanın

Küçük oğlu İbrahim’in hastalık mücadelesi

Büyük oğlunun tedavisiyle geçen 12 yıl

Mustafa Özdemir; Şırnaklı bir baba, Adana’da bir firmada güvenlik elemanı olarak hayatını kazanıyor. Ama onun yüreğinde kocaman bir yara var. Kalıtsal bir hastalık olan Fankoni Aplastik Anemi ve kronik böbrek yetmezliği olan büyük oğlu Hüseyin’i hayatta tutmak için tam 12 yıl mücadele ediyor.

Böbreklerindeki sıkıntı için Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’ne başvuran Hüseyin’inde kronik böbrek hastalığının yanı sıra Fankoni Aplastik Anemi hastası da olduğu ortaya çıkıyor. Hemen tedavisine başlanan Hüseyin’in bazen haftada 3 ila 7 ünite trombosit alması gerekiyor ve tüm tedavi sürecinde yaklaşık 10 defa böbrek ameliyatı oluyor. Ameliyatların sonrasında tam 20 gün diyalizde kalan Hüseyin 12 yaşında hayatını kaybediyor.

Küçük oğlu İbrahim için de aynı mücadeleyi sürdürüyor

Hüseyin’i kaybeden baba Mustafa Özdemir, şimdi aynı mücadeleyi küçük oğlu İbrahim Özdemir için Ocak 2013’ten bu yana Acıbadem Adana Hastanesi’nde veriyor. Çünkü 9 yaşındaki İbrahim de tıpkı vefat eden ağabeyi gibi kalıtsal Fankoni Aplastik Anemi ve kronik böbrek yetmezliği hastası. Ancak 2013’ün Kasım ayında Acıbadem Adana Hastanesi’nde başarılı bir kemik iliği nakli geçiren oğlu İbrahim şu anda hayatından memnun ve kan transfizyonu ihtiyacı ortadan kalkmış durumda.

Baba oğul hastanede beraberler!

Baba Mustafa Özdemir küçük oğlu için mücadelesine kaldığı yerden devam ediyor. Büyük oğlunun tedavisi sırasında olduğu gibi küçük oğlunu da yalnız bırakmayan baba Mustafa Özdemir, büyük oğlunun tedavisi sırasında kendisine bağlanan maaşın küçük oğlu için de bağlanması adına devlete başvurmuş durumda. Küçük de olsa sağlanacak maddi bir desteğin çocuğunun bakımı için önemli olduğunu düşünüyor.

Kemik İliği Nakli SözlüğüKemik İliği Nakli Sözlüğü

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular

Kemik İliği Nakli MerkezlerimizKemik İliği Nakli Merkezlerimiz


Acıbadem Sağlık Grubu

Acıbadem Sağlık Grubu
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır. Güncelleme Tarihi 04.11.2016