ACIBADEM MASLAK

Acıbadem'in Öncüsü Yenilendi

Hizmet alanını 2.5 katına çıkararak Acıbadem Sağlık Grubu'nun en büyük hastanesi olan Acıbadem Maslak hizmetinizde.

Acıbadem’in En Büyük Hastanesi
Acıbadem Maslak

Tıbbın tüm alanlarında hizmet sunan Acıbadem Maslak Hastanesi’nde radyoterapi cihaz parkı ile kanser alanında da tanı ve tedavi hizmetleri yürütülüyor.

2009 yılında hizmete giren Acıbadem Maslak Hastanesi, 2018 yılında tamamlanan genişleme projesi kapsamında 106.000 m2 kapalı alanda, 364 yatak kapasitesiyle hizmet vererek Acıbadem’in en büyük hastanesi oldu.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 196 standart olmak üzere 231 hasta odası bulunuyor. Acıbadem Maslak’ta 16 genel ameliyathane, 2 IVF ameliyathane, 36 yoğun bakım yatağı yer alıyor.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nin hizmetleri arasında; Onkoloji Birimi, Meme Sağlığı Birimi, Senoloji Enstitüsü, Tüp Bebek Merkezi, Yoğun Bakım Ünitesi, Çocuk Kliniği ve Robotik Cerrahi Birimi bulunuyor.

Tıbbı Birimler

Sağlık hizmetlerini multidisipliner bir anlayışla sunan Acıbadem Maslak Hastanesi’ndeki bazı birimler şunlar:

Galeri

  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak
  • Acıbadem Maslak

Uluslararası Hastalar için Health Point Merkezi

Farklı ülkelerden tanı ve tedavi almak amacıyla gelen uluslararası hastalar için Acıbadem Maslak Hastanesi’nde bir merkez yer alıyor. Yurtdışından gelen hastaların tüm süreçleri Health Point Merkezi’nde takip ediliyor.

Hizmetler

Onkoloji Birimi Onkoloji Ünitesi; nöroloji, moleküler onkoloji ve patoloji bölümünün desteği ile tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi ve onkolojik cerrahi alanlarında; medikal cihazlar ve multidisipliner yaklaşım ile hizmet veriyor. Tanı ve tedavi alanında medikal tedaviyi destekleyici MR Linac, Truebeam, da Vinci, Tüm Vücut MR, Rapid Arc, Intraoperatif Radyoterapi gibi cihaz ve yöntemler bulunuyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Kemoterapi Odaları

Kemoterapi Bölümü’nde toplam 75 adet kemoterapi odası bulunuyor. Onkoloji Yıldız Bölümü; 19 standart oda, 4 gözlem yatağı ve 7 yatan hasta servisinden; Onkoloji Güneş Bölümü 36 standart, 3 yataklı, 10 pediyatrik odadan oluşuyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Meme Sağlığı ve Hastalıkları Ünitesi

Meme Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde; tıbbi ekip, medikal cihazlar ve multidisipliner yaklaşım ile tanı ve tedavi hizmetleri sunuluyor. Birimde, her hasta için tanı ve tedavi değerlendirilmesi ile karar alınan Meme Tümör Konseyi hizmet veriyor. Lenfödem Birimi, Meme Sağlığı Bölümü ile koordineli çalışıyor. Hastaların eğitimi için Lenfödem Birimi kapsamında Lenfödem Okulu yer alıyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Acıbadem Üniversitesi Senoloji Araştırma Enstitüsü

Acıbadem Üniversitesi Senoloji Araştırma Enstitüsü, çok farklı uzmanlık alanlarından, klinik faaliyet ve araştırma çalışmalarını meme hastalıklarına odaklamış hekim ve araştırmacıları bir çatı altına topluyor, meme hastalıklarına multidisipliner yaklaşımı hedefliyor.

Enstitüde, meme sağlığı alanında oluşturulan bilimsel araştırma programlarıyla bilime katkı sağlamak ve güncel gelişmelerin takibini gerçekleştirmek amaçlanıyor. Enstitü bünyesinde yer alan, kendi alanında güçlü ve multidisipliner kadro ile en güncel bilgiler bir araya toplanıyor, en doğru tedaviler araştırılıp ortaya çıkarılarak, hastaların ve toplumun faydasına sunuluyor.

Acıbadem Üniversitesi Senoloji Araştırma Enstitüsü, Meme Sağlığı ve Hastalıkları alanında akademik ilerlemeye ve hastalara sunulacak hizmetlerin çağın ilerisine taşınmasına önderlik eden kurum olma yolunda ilerliyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Kadın Sağlığı ve Doğum

Kadın Sağlığı ve Doğum Bölümü, 2 adet doğumhane ve yenilenen doğum odalarıyla hizmet veriyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Yoğun Bakım Hizmetleri

Yoğun Bakım Ünitesi 6 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Yenidoğan Yoğun Bakım’da Anne Uyum Odaları

Yenidoğan Yoğun Bakım Bölümü’nde; 5 kuvöz ve 1 izolasyon odasının yanı sıra bir ilk olarak; annelerin bebekleri ile kalabileceği 2 adet Anne Uyum Odası bulunuyor.

Çocuk Kliniği

Çocuk Kliniği

Çocuk Kliniği’nde; çocuk yatan hasta servisi, çocuk bekleme bölümleri, çocuklara ayrı giriş noktası, çocuk acil girişi, çocuklar için eğitim ve aktivite alanı bulunuyor. Çocuk alanlarında hijyene özen gösteriliyor. Bu alanlarda kullanılan mobilya ve kapı kolları antibakteriyel özellik taşıyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Perinatoloji Bölümü

Acıbadem Maslak Hastanesi Perinatoloji Bölümü, yüksek riskli gebelikler alanında; tıbbi ekip, medikal cihazlar ve multidisipliner altyapı ile hizmet veriyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Robotik Cerrahi

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde robotik cerrahide farklı alanlarda tedavi uygulanıyor. Ürolojik hastalıkların tedavisinde (prostat kanseri, böbrek tümörleri, iyi huylu prostat büyümesi, mesane kanseri, idrar yolu darlıkları), Kardiyovasküler Cerrahide, Kadın Doğum ve Jinekolojik Onkoloji ameliyatlarında robotik cerrahi uygulanıyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Tüp Bebek Merkezi

Acıbadem Maslak Hastanesi Tüp Bebek Merkezi; çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için hizmet veriyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Elektronik İlaç Sistemi

Bu sistemle hata payının sıfıra indirilmesi ve ilaçların güvenli kullanımı ile hasta güvenliğinin sağlanması hedefleniyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Robot Servisleri: ROBIE

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde; sağlık sektöründe ilk defa, hastane içinde malzeme/ekipman taşınması ve yemek servislerinde mobil robotlar (ROBIE) hizmet veriyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Bebek Dostu Hastane

Acıbadem Maslak’ta, bebeğin ve annenin tüm ihtiyaçlarına bütüncül yaklaşımla hizmet veriliyor. Hastanede bebek ve annenin hem fiziksel hem psikolojik ihtiyaçlarına yönelik Doğum Koçluğu ve Emzirme Danışmanlığı hizmetleri sunuluyor. Acıbadem Maslak Hastanesi, Anne Sütünü Teşvik ve Emzirme Politikaları’nı destekliyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Anti bakteriyel Mobilya ve Kapı kolları

Çocuk Kiniği’nde hijyene özen gösteriliyor. Çocuk alanlarda kullanılan mobilya ve kapı kollarının malzemesi antibakteriyel özellikte ve kendi kendini temizliyor.

Omurga Sağlığı Birimi

Aktivite Alanları

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde; Kadın Hastalıkları ve Doğum (Meşe), Çocuk Hastalıkları (Ardıç) ve Onkoloji Kliniklerinde (Çınar ve Çam) yer alan aktivite alanları ile sosyal faaliyetler düzenlenerek hasta ve yakınlarına psikolojik destek sunuluyor.

Diğer Özellikler

Otopark

Acıbadem Maslak Hastanesi, 457 araçlık otopark alanı bulunuyor.

Heliport

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde acil durumlar için helikopter pisti bulunuyor.

Metro Hastane Bağlantı Tüneli

Acıbadem Maslak Hastanesi girişinden metroya ulaşım bulunuyor.

İbadethane

İbadethaneler, tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlandı.

Cafe A Plus

Hastane içinde yer alan Cafe A Plus yiyecek içecek menüsü ile hizmet veriyor.

D&R

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde hasta ve yakınlarının alışveriş yapabileceği D&R mağazası bulunuyor.

Ulaşım Kolaylığı

Özel Aracınız ile Asya Yakasından Geliyorsanız

Acıbadem Maslak Acıbadem Maslak Tem otoyolunu tercih ederseniz; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü geçtikten sonra, Sarıyer tabelasını takip ederek, Sarıyer kavşağından sağa dönünüz ve Sarıyer istikametine doğru ilerlerken Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Boğaziçi köprüsünü geçtikten sonra, Levent sapağından sağa dönerek Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyin. Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz.

Özel Aracınız ile Avrupa Yakasından Geliyorsanız

Tem otoyolunu tercih ederseniz; Fatih Sultan Mehmet köprüsüne gider gibi hareket ederek, köprüden önce Levent - Maslak - Sarıyer tabelasını takip ediniz ve Maslak - Sarıyer istikametine doğru tam sağdan giriniz. Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyerek Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. D100 (E5) otoyolunu tercih ederseniz, Avcılar - Topkapı - Mecidiyeköy güzergahından gelirken Etiler - Levent sapağından sağa dönünüz. Maslak - Sarıyer istikametine ilerleyerek Darüşşafaka girişinden hemen sonra sağda hastanemize ulaşabilirsiniz. Özel aracı ile gelen hastalarımız için ücretli otoparkımız mevcuttur

Metro ile Geliyorsanız

Acıbadem Maslak Acıbadem Maslak Yenikapı - Hacıosman metro hattının Darüşafaka durağında inerek hastanemize ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Geliyorsanız

25T Sarıyer - Taksim, 29C Tarabya Üstü - Kabataş Otobüslerini kullanarak Fatih Parkorman durağında ininiz. Hastanemiz hemen durağın karşısındadır.

Yukarı