Bize Ulaşın

Meme protezleri

  1. Ana Sayfa
  2. Meme protezleri
Meme Onarımı Nedir?

Meme protezleri serum fizyolojik ve jel formülü olmak üzere iki farklı çeşittir. Protezlerin dış yüzeyi silikon bir katmandan oluşmaktadır. Hastanın vital bulguları ve ruhsal durumuna bağlı olarak, protez ile meme onarımı yapılabilir. Bu gibi durumlarda doku genişletici balon, göğüs duvarındaki yumuşak dokulara yerleştirilir. Bir süre sonra doku genişletici balon çıkarılarak yerine kalıcı meme protezi yapılır.

Protez kullanılarak yapılan meme onarım operasyonu diğer yöntemlere göre daha kısa ve basit bir yöntemdir. Bu operasyon sayesinde vücuda protez yerleştirilerek meme onarım operasyonu yapılır. Bu tür meme onarımlarında sıklıkla olmasa da, protez sönmesi, silikon sızması veya enfeksiyon gibi durumlarla karşılaşılabilir. Protezle meme onarım operasyonundaki sakıncalardan biri de protezin çevresinde doku sertleşmesi gibi durumlarda memenin doğal görünümden uzak olmasıdır.

Yuvarlak Protez

Yuvarlak protezler genellikle meme onarımında değil kozmetik operasyonlarda tercih edilir.

Anatomik (Damla) Protezler

Meme onarımında meme tümüyle alındığı için anatomik protezler tercih edilir. Bu protezlerin dış çeperi silikon madde ile kaplıdır. İçi silikon jel ya da sıvı (serum) ile doldurulur.

Meme Onarımı Hakkında