ALO ACIBADEM 444 55 44

Daçka Maçında Anonslar Bu Kez Meme Kanseri İçindi!

  1. Ana Sayfa
  2. Acıbadem'de Meme Sağlığı
  3. Haberler

Türk basketbolunun iki güçlü takımının mücadelesi, Ekim ayında, meme kanseri hakkında farkındalık yaratma etkinliğine de sahne oldu. Daçka, Anadolu Efes ile yaptığı maç sırasında Meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çeken mesajlar verildi, kadın seyirciler Think Pink yazılı tişörtleri ile maçı izledi.

Ekim ayı boyunca gerçekleştirilen meme kanseri farkındalık etkinlikleri, bu kez basketbol sahalarına indi. Avrupa’nın kulüpler bazında en önemli organizasyonlarından biri sayılan THY Euroleague’in 4. haftasında dün akşam saat 20.15’te karşı karşıya gelen Darüşşafaka Doğuş ve Anadolu Efes’in maçında oyuncular da, seyirciler de “Erken fark edersen çok şey var eder” dedi.

Acıbadem, Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı ile Pembe İzler Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlik, Volkswagen Arena’yı dolduran seyirciler tarafından da büyük ilgi gördü. Seyircilere, pembe kurdele dağıtıldı. Pembe İzler Derneği’nin tişörtlerini giyen oyuncu eşleri ve kadın seyirciler de hem izleyicilere hem de sosyal medyadaki takipçilerine önemli mesajlar verdi. Maç sırasında dijital ekranlardan Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na vurgu yapılarak “erken fark edersen, çok şey fark eder” mesajları yayınlandı. Seyircilere, anonslarla sağlık kontrollerini düzenli yapmaları konusunda uyarıcı mesajlar da yayınlandı.

Maç sırasında #erkenfarkedersen, #banaolmazdememeli, #pembekim etiketleriyle yapılan paylaşımlar da etkinliğin salonun dışında çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağladı.

28.10.2016

Daçka Maçında Anonslar Bu Kez Meme Kanseri İçindi!

Daçka Maçında Anonslar Bu Kez Meme Kanseri İçindi!

Daçka Maçında Anonslar Bu Kez Meme Kanseri İçindi!