ALO ACIBADEM 444 55 44

Hasta Öyküleri

  1. Ana Sayfa
  2. Acıbadem'de Meme Sağlığı
  3. Hasta Öyküleri
O kadar çok keşke dedim ki...

'O kadar çok keşke dedim ki...'

Arzu Karataş, sağlık sektörünün tam kalbinde yönetici olarak çalışıyor. Hemşire olarak başladığı kariyeri, hastane yöneticiliğine kadar uzandı. Yıllardır bir sağlık profesyoneli olarak meme kanserinde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyor ve kadınlara neler yapmaları gerektiğini anlatıyordu. Ama iş kendi kontrollerine gelince, sık sık erteledi. Bir gün meme kanseri olduğunu öğrendi ve hayata bakışı değişti.

Devamını Oku

SEMA ÖZGÜR, 58 (EV HANIMI)

Sevdiklerimin desteğiyle meme kanserini yendim

Saçlarımı kaybedebilirdim. Varsın dökülsünler dedim, nasıl olsa yine uzayacaklardı. Dökülmeye başlar başlamaz kuaföre gidip kazıttım saçlarımı. Sonra da kendime rengarenk şapkalar satın aldım.

Devamını Oku

NİGAR YILMAZ, 47 (BANKACI)

Meme kanseriyle birlikte yaşamayı öğrendim

Ameliyata girmeden önce doktoruma eğer gerekiyorsa göğsümün alınmasını, buna dayanabileceğimi söyledim. Ameliyattan sonraki ilk pansumanda ağlamaya başladım. O ana kadar olayı hemen çözmek isteyen, duygularını bir tarafa koyan ben, artık duygularımın önüne geçemez olmuştum.

Devamını Oku

DİLEK GÜÇLÜ, 33 (BANKACI)

Ultrason, tanı için ne kadar önemliymiş!

Doktorumun benimle görüşmek istediği haberi geldiğinde eşime ‘Sonuç iyi çıkmadı, hissediyorum!’ dedim. O ısrarla itiraz etse de, içgüdülerim beni yanıltmadı ve doktorum meme kanseri olduğumu lafı dolandırmadan, sade bir dille anlattı.

Devamını Oku

ZEHRA DÖNMEZ, 47 (MODELİST)

‘Her şey daha güzel olacak’

20 yıllık bir çalışma hayatından sonra emekli olmuştum ve psikolojik olarak kendimi boşlukta hissediyordum. 6 yıldır sürekli kontrol ettirdiğim fibrokistlerim, yine rutin bir ultrason sonrasında başıma iş açtı. Radyolog, çekim sonrası göğsümde 1 cm’lik bir kitle olduğunu, incelenmesi gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

AYŞEN TUĞLU, 65 (EMEKLİ ÖĞRETMEN)

Dünya başıma yıkıldı sandım

Ameliyatların bittiği bir aylık süre içinde hatırladığım tek şey ‘Neden ben?’sorusunu hiç aklıma getirmediğim. Neden ben olmayayım ki? Benim başkalarından farkım ne? Diğerlerine olabilen bana da olabilir. Nitekim oldu da!

Devamını Oku

MEHPARE KADIOGLU, 38 (EV HANIMI)

Kanser beni olgun biri yaptı

Kanser olduğumu öğrendiğim an aklıma minik oğlum geldi. Oğlumu yetiştireceğim, torunlarımı göreceğim diye kendimi motive ettim...

Devamını Oku

SEDA DOĞAN , 50 (İÇ MİMAR)

‘Artık kendim için yaşıyorum’

Bana meme kanseri teşhisi konulduğunda müthiş korktuğumu ve paniklediğimi hatırlıyorum. Öyle genelde anlatıldığı gibi hiç de metanetli davranmamıştım. Halbuki sağlığına benim kadar dikkat eden insan azdır.

Devamını Oku

SEBEN KAĞITÇI, 36 (MUHASEBECİ)

İnsanlar bana ölecekmişim gibi bakıyordu

Bir sabah uyandım, ayna karşısında kendimi incelerken elime bir kitle geldi. Korktum biraz ama konduramadım kendime aslında. Bir doktor arkadaşıma danıştım, beni iyi bir cerraha yönlendirdi. Hayat enteresan bir şey, mutluyum, enerji doluyum, başarılıyım derken birden bire hasta biri olup çıkıveriyorsunuz...

Devamını Oku

GÜLER ERDA, 40 (TASARIMCI)

‘İki göğsüm de alındı’

Ameliyatta sağ göğsümü aldırmak da beni çok sarsmıştı ama artık tıp çok gelişti, yerine yeni bir göğüs yaptılar, eskisinden de güzel oldu diyebilirim! Ama bununla bitmedi, kanser riski taşıdığı için sol göğsüm de alındı ve estetik yapıldı. Böylece hem risk ortadan kalktı hem de iki göğsüm görsel olarak aynı hale geldi.

Devamını Oku