ALO ACIBADEM 444 55 44

Meme Kanseri İçin Farkındalık Korosu

  1. Ana Sayfa
  2. Acıbadem'de Meme Sağlığı
  3. Haberler

MEME Rekonstrüksiyonu Farkındalık Günü (Breast Reconstruction Awareness Day BRA-Day) kapsamında Acıbadem Maslak Hastanesi'nde "BRA-Day Etkinliği" düzenlendi. Türkiye'de bu yıl ikinci kez düzenlenen BRADay etkinliği Acıbadem Sağlık Grubu, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, derneğe bağlı Meme Rekonstrüksiyonu Çalışma Grubu ile kadın kanserleri alanında faaliyet gösteren Pembe İzler Derneği işbirliği ile gerçekleşti.

Etkinlik kapsamında meme onarımı ile ilgili Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanları ile hastalar bir araya geldi.

Etkinliğin ikinci bölümünde; meme kanserinde erken tanının önemini vurgulamak için bir araya gelen ve meme kanseri tedavisi gören 60 kadından oluşan "Farkındalık Korosu"nun 35 koristi sahne aldı.

"Yaşıyorum ve şarkı söylüyorum" mottosuyla sahne alan koro her dilden m birbirinden güzel şarkılarla keyifli anlar yaşattı. Acıbadem Maslak Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar, "Her 8 kadından 1'i meme kanserine yakalanıyor. Plastik cerrahideki yeni yöntemler sayesinde artık memeyi doğalına yakın yapabiliyoruz. Meme onarımı arttıkça görülüyor ki meme kaybedilmediğinde hastalar kanserin üstesinden daha kolay gelebiliyor" dedi.

Sabah, 19.10.2016

Meme Kanseri İçin Farkındalık Korosu