Göhan B., 49 y
Kırk dokuz yaşındayım, 25 yaşımdan beri baş ağrısı şikayeti yaşıyorum. Bu geçen süre içerisinde yıllarca ağrı kesici haplar kullanarak durumu idare etmeye çalıştım. Bu nedenle ciddi mide problemleri yaşadım. Çeşitli doktorlar baş ağrısı sebebini psikolojik buldular ve yıllar boyu psikoloji tedavisi ilaçları da kullanmak zorunda kaldım. 2013 yılında migren teşhisi konuldu ve botoks tedavine başladım ve adeta hayatım değişti. Ağrılar azaldı, uyku düzenim yerine geldi. Önceleri haftada 2-3 defa olan şiddetli ağrı 3. yılın sonunda 6 ayda bire kadar düştü. Çok daha sağlıklı hissettiğimi söyleyebilirim.

Esra A, 34 y, Ev hanımı
“Baş ağrınızın bir çözümü yok” denildiği bir dönemde Acıbadem Maslak Hastanesi Baş ağrısı ekibi ile tanıştım. Uzun yıllardır çektiğim migren ağrılarından Botox ile neredeyse tümüyle kurtuldum. Yaşam kalitem oldukça arttı. Haftada en az bir kez hastanenin acil bölümlerinde migren ataklarım için tedavi olup acılarımı dindirmeye çalışırken 1,5 yıldır migren ağrısı nedeniyle hiç acile gitmedim. Tedavi olmaya devam ediyorum. Üç aylık kontrollerim ağrı seviyemin düşmesi ile artık 6 ayda bir yapılacak. Kafasının içinde bıçakları hisseden varsa mutlaka bunu denemelidir. Migrenin belki tümü ile çaresi yok ama ertelenebilir, azaltılabilir.

Sabiha C. D., 44 y
Yıllardır çektiğim migren ağrılarım son zamanlarda çok şiddetlenmişti. İçtiğim ağrı kesiciler artık fayda etmiyordu. Hemen hemen hergün baş ağrısı çekerken yaptırdığım botoks sayesinde neredeyse tamamen migrenden kurtuldum. Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum.

Tülay Y. 30 y
Botoksdan önce ayın 30 gününün 18 günü acile gidiyorken, şimdi çok memnunum. Tedavi sonrasında hiç Acil Servis'e gitmem gerekmedi.

Elif O. K., İşyeri sahibi, K, 34y
Migrenim yüzünden işlerimi ertelemek zorunda kalıyordum. Botoks hayatımı kurtardı. Her gün ağrı kesici kullanmaktan kurtuldum ve hayat kalitem arttı.

Ekin D., Tıp öğrencisi, K, 22 y
Baş ağrısı nedeniyle derslerimi dinleyemiyordum, tv izleyip, kitap okuyamıyordum. Botokstan sonra notlarım bile yükseldi, ben de inanamıyorum. Başım ağrımayınca daha çok ders çalışıyorum. Uykum kalitem arttı, çünkü geceleri ağrıyordu.

Gülizar Ç., Kuaför, K, 29
Migren tedavisine başlamadan önce baş ağrım için her gün Advil alıyordum ve buna rağmen haftada 1 kez çok şiddetli baş ağrısı, görme problemi, aşırı yorgunluk ve uykusuzluk sıkıntıları çekiyordum. Maslak Acıbadem Hastanesi Nöroloji bölümünde bana Botoksla migren tedavisi önerildi. Yaklaşık 2 yıldır migren tedavisi görüyorum ve hayatım düzene girdi: Artık günlerim daha normal, uykularım daha kaliteli

Bülent A., Yönetici, E, 42y
Daha önce migrenim için botoks önerilmiş, fakat güvenip yaptıramamıştım. Migreni önleyici bir epilepsi ilacını kullanıyordum, fakat buna rağmen her gün ağrı çekiyordum. Acıbadem Maslak’taki Nöroloji doktorumun tavsiyesine güvendim ve burada botoks yaptırdım. İlk seanstan itibaren ağrılarım kayboldu. Hayatımı botokstan önce ve botokstan sonra diye ikiye ayırabilirim. Migren botoksu yüz ifademde hiç değişikliğe neden olmadı.

Tiraye D., Yönetici, K, 47y
Yaklaşık 2 yıldır Acıbadem Maslak Hastanesi’nde Migren Botoksu tedavisi görüyorum. Bu tedavi sayesinde ataklarımda ciddi bir azalma olduğu gibi hayat kalitem iyileşti.

A. Yazgan, Ev hanımı, K, 48y
Migrenim ve fibromiyaljim var. Epilepsi, antidepresanlar gibi bir sürü ilaç alıyordum. Sırtıma enjeksyonlar yaptırıyordum. Botoks, hayatımın %90-95’ini meşgul eden bir mağduriyetimi giderdi. Botokstan sonra çok stresli günlerim oldu, onlarda bile ağrım olmadı.


×
Acıbadem Migren Tedavi Merkezi
Acıbadem
BEDAVA - Google Play
GÖSTER