HIZLI RANDEVU TALEBİ

Fatma C

  1. Ana Sayfa
  2. Hasta Hikayeleri
  3. Fatma C

"Kendimi Çok İyi Hissediyorum"

"Uzun yıllardır kilo vermeye çabalıyor, veriyor fakat fazlasıyla alıyordum. Son olarak 135 kiloya kadar çıkmıştım. Artık kesin bir çözüm bulmak istiyordum. Böylesine kilolu olmak psikolojik olarak çok yıkıcı bir şeydi. 135 kiloydum ve büyük ihtimalle daha da alacaktım. Bu düşünce beni çok korkutuyordu.

Bu operasyonu TV’lerden, gazetelerden duymuştum ve doktoruma danıştım. Her ameliyatta ne kadar ağrı olursa, o kadar ağrım sızım oldu diyebilirim. Açıkçası çok büyük bir problem yaşamadım. Ameliyattan sonra 1 hafta hastanede kaldım. Yeme alışkanlığını kazanmam açısından bu önemliydi. Önceleri sadece su ve sıvı besinler aldım. Şimdi her şeyi yiyorum ama az az. En azından canımın istediği her şeyden az da olsa tadabiliyorum bu çok önemli bir şey.

Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Tansiyon sorunum vardı, şimdi düzeldi. Tabii en önemlisi psikolojik olarak çok düzeldim."

Uyarı: Acıbadem Obezite Merkezi'ne başvuran hastaların hangi yöntemle kilo vereceğine uzmanların detaylı incelemesi sonrası karar veriliyor. Fazla kilolu her kişiye obezite cerrahisi yani mide küçültme ameliyatı uygulanmıyor. Uzmanlar ameliyat öncesi ameliyatın riskleri hakkında başvuran kişiyi ayrıntılı şekilde bilgilendiriyor. Obezite cerrahisi sonrası ne kadar kilo verileceği kişiye göre değişiyor. Obezite cerrahisinden sonra kişilerin düzenli ve sağlıklı beslenmeleri, egzersiz yapmaları gerekiyor.

  • Facebook ile Paylaşın
  • Twitter ile Paylaşın
- +