Acıbadem Maslak Omurga Sağlığı Merkezi

Prof. Dr. Ahmet Alanay

Prof.Dr. Ahmet Alanay Prof. Dr. Ahmet Alanay, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda, 1991-1996 yılları arasında ihtisasını tamamlayıp ortopedi ve travmatoloji uzmanı oldu. Uzmanlığın ardından aynı bölümde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2002'de doçent, 2007'de ise profesör unvanını aldı.

2009-2012 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Florence Nightingale Hastanesi İstanbul Omurga Merkezi’nde çalıştı.

Üst ihtisas dalı çocuk ve erişkin omurga hastalıkları olan Profesör Doktor Ahmet Alanay, 1998-1999 döneminde bir yıl süre ile ABD'de Kansas Üniversitesi Tıp Merkezi'nde omurga cerrahisi üzerine ihtisas yaptı. Ayrıca 2005-2006 yılları arasında ABD'de Kaliforniya Los Angeles Üniversitesi (UCLA) Omurga Hastalıkları Merkezi'nde bir yıl süre ile misafir öğretim üyesi olarak görev aldı.

Prof. Dr. Alanay, 2014 yılında merkezi ABD'de bulunan Scoliosis Research Society (Skolyoz Araştırma Cemiyeti) yönetim kuruluna seçildi.

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Tel: +90 212 304 48 38

YUKARI