Acıbadem Maslak Omurga Sağlığı Merkezi

Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman

Prof.Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu. Ankara Numune Hastanesi ve İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi Hızır Acil Servisleri’nde 2 yıllık mecburi hizmetin ardından 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı. 1990 yılında 6 ay süreyle Oregon Health Sciences University, Portland, Oregon ABD’de Nöroimmünoloji alanında çalıştı. 1991 yılında uzmanlığını alan Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman aynı klinikte Nörolojik Yoğun Bakım, Beyin Damar Hastalıkları ve Multipl Skleroz Poliklinikleri’nde uzman olarak görevini sürdürdü. 1995 yılında doçent, 2002 yılında profesör ünvanını aldıktan sonra 2003- 2006 yıllarında Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Nörolojik Bilimler Eğitim Koordinatörlüğü yaptı.

Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman 2009-2011 yılları arasında Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Nöroloji Anabilim Dalı Başkanlığı’nı üstlendi.

Haziran 2011 itibarı ile başladığı Acıbadem Maslak Hastanesi Nöroloji Bölümü'ndeki görevine ve Acıbadem Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği’ne halen devam etmektedir.

Prof. Dr. Sağduyu Kocaman, Türk Nöroloji Derneği Nörolojik Yoğun Bakım Çalışma Grubu’nun Kurucu Başkanı olup yoğun bakım yan dal uzmanıdır. Temel çalışma alanları; Nörolojik yoğun bakım ve acil nörolojik hastalıklar, beyin damar hastalıkları ve multipl skleroz olmak üzere santral sinir sistemi demiyelinizan hastalıklarıdır.

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Tel: +90 212 304 48 38

YUKARI