Acıbadem Maslak Omurga Sağlığı Merkezi

Basın

Skolyoz Tedavisi

C Harfi Şeklindeki Sırtı İki Ameliyatla Düzeltildi

11 yaşındaki Özbekistanlı Rakhmatillo Yuldashev, doğuştan skolyoz (omurga eğriliği) hastasıydı. Ülkesinde felç olma riski nedeniyle hiçbir doktor ameliyatına yanaşmadı. Yıllar içinde eğrilik daha fazla artarak sırt kemiği 'C' şeklini aldı. Bir bacağı zaten kısaydı, bir de skolyoz nedeniyle belindeki eğrilik kısalttı. Özbek çocuğun tedavisini Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Ahmet Alanay ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Memet Özek üstlendi.

Okula Gidiyor, Futbol Oynuyor

Küçük Rakhmatillo'yu çok yüksek felç riskine rağmen bir ay arayla iki ameliyata alan doktorlar Yuldashev ailesinin yıllar sonra ilk kez yüzünü güldürdü. Önce Prof. Dr. Memet Özek omurilikteki yapışıklığa yönelik ameliyatı gerçekleştirdi. Bir ay soma da Prof. Dr. Ahmet Alanay eğriliği, omurgadan kemik keserek gevşetme yöntemi ile ve yedi saat süren başarılı bir operasyonla düzeltti. Rakhmatillo artık en büyük iki hayali olan okula gitme ve futbol oynamayı kendi başına yapabiliyor. (Sabah 19.12.2014)

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Tel: +90 212 304 48 38

YUKARI