Acıbadem Omurga Sağlığı Merkezi

Basın

Cezayirli Mohammed Türkiye'de şifa buldu

Cezayir’de yaşayan 16 yaşındaki Mohammed, skolyoz hastalığıyla 3 yaşındayken tanıştı. Cezayir'de kısıtlı imkanlarla çalmadıkları kapı kalmadı. Ama hangi doktora götürdülerse sonuç alamadı ailesi. Omurgasında yapılacak işlem hem çok yüksek oranda felç riski taşıyordu hem de hastalığı akciğer ve kalp fonksiyonlarını bozduğu için masada kalabilirdi. Acıbadem Maslak Hastanesi Çocuk ve Erişkin Omurga Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Alanay, Skolyoz hastalığı konusunda konferans vermeye Cezayir'e gittiğinde Mohammed ile yolları kesişti.

16 yaşındaki çocuk son umut olarak Türkiye'ye getirildi ve 8 saatlik zorlu ameliyatın ardından Mohammed hem yeni bedenine hem de yeni hayatına "merhaba" dedi. (Akşam, 14.07.2014)

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Tel: +90 212 304 48 38

YUKARI