Acıbadem Maslak Omurga Sağlığı Merkezi

Skolyozda 3D görüntü

Başta skolyoz olmak üzere birçok ortopedik rahatsızlık EOS cihazı ile 3 boyutlu olarak tetkik edilebiliyor.

EOS Cihazı nasıl çalışıyor?

EOS cihazı, çift kolimatörlü iki tüple çalışıyor ve hastanın ön, arka ve yan görüntüleri tek pozisyonda dururken elde edilebiliyor. Dolayısıyla pozisyon değişikliğinden etkilenmiyor.

EOS cihazında bulunan bir yazılım programı sayesinde 3D rekonstrüksiyon alınabiliyor. Cihaz, iki farklı görüntüyü aynı anda ve pozisyonda çekip, birleştirerek 3D görüntü analizi yapıyor. Skolyoz cerrahisinde amaç, mümkün olan en az omurgayı dondurup, en iyi düzeltmeyi sağlamak ve böylece hastaya en fazla hareketli alanı bırakmak. Ameliyat ile sabitlenen omur sayısındaki en ufak bir değişim bile hastanın yaşam kalitesi açısından çok önemli olabiliyor.

Skolyozun davranışı konusunda modeller çıkarılabilecek

Çok küçük yaştan itibaren skolyozu takip edilen çocukların 3D görüntülerinin analiz edilmesi sayesinde, skolyozun davranışı konusunda birtakım modeller çıkarılabileceği düşünülüyor. Bu modeller sayesinde hangi eğriliğin ilerleyip, hangisinin ilerlemeyeceğini tespit edebilecek.

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Tel: +90 212 304 48 38

YUKARI