Acıbadem Omurga Sağlığı Merkezleri

Merkezimiz

Bütüncül Hizmet

Omurgada bir rahatsızlık hissettiğinizde atacağınız ilk adım, tıbbi bir sorun olup olmadığını anlamak için konunun bir uzmanına başvurmaktır. Peki, hangi uzmana gitmeli? Fizik tedavi, nöroloji, beyin ve sinir cerrahisi ya da ortopedi uzmanı mı? Bu noktada, doğrudan ilgili bir uzmana başvurmak, hastaların zorluk çekebileceği konulardan biri haline geliyor. Çünkü günümüz tıbbında uzmanlık alanları gittikçe gelişip, derinleşiyor.

Bir uzmana başvurulduğunda ise gerek tanı gerek tedavi için başka bir uzman ihtiyacı duyup hastanın yine hangi uzmana gitmeli sorusuna yanıt araması gerekebiliyor.

Oysa tanıdan tedaviye tüm süreçlerde hastanın ihtiyaç duyabileceği, medikal ve cerrahi uzmanların tek çatı altında bulunması hastanın zaman kaybetmeden, ilgili uzmanlarla buluşmasını sağlıyor. Böylece kısa zamanda tanı almak ve tedavi sürecinin başlaması mümkün hale geliyor.

Acıbadem Ankara Hastanesi Omurga ve Omurilik Sağlığı, Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezi, hastanın tüm süreçlerde bir bütün olarak sağlık hizmeti alabileceği ilgili uzmanlık alanlarını bir arada bulunduruyor.

Böylece ihtiyaç duyulan her noktada hasta, kısa zamanda ve kolayca diğer uzman tarafından değerlendirilebiliyor.

Multidisipliner Anlayış

Acıbadem Ankara Hastanesi Omurga ve Omurilik Sağlığı, Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezi, hastaya en
uygun yaklaşımı ve tedaviyi sunmayı amaçlıyor. Bu nedenle merkezde, yalnızca omurga cerrahisi uzmanları değil, omurga ve omurilik tıbbıyla ilgili diğer uzmanlık alanlarının eşgüdüm içinde beraberce çalıştıkları, multidisipliner bir yapılanma oluşturuldu. Merkeze başvuran hastalara, önce başlangıç değerlendirilmesi yapılıyor, gerekirse omurga ve omurilik uzmanlık alanlarından bir ya da birkaç tanesine yönlendirilerek tedavi başlatılıyor.

Tüm tedavi boyunca, hastayı değerlendiren ve tedavi eden uzmanlar, diğer uzmanlarla ile eşgüdüm içinde çalışıyor, uygun tedavilere devam ediliyor. Böylece hastanın tanı ve tedavi sürecinin her aşaması, konunun uzmanları tarafından detaylı değerlendiriliyor ve en uygun tedavi konusunda ortak hareket ediliyor.

Güncel  ve Geçerli Tanı ve Tedavi Yöntemleri, Tanı ve Tedaviye Etik Yaklaşım

Acıbadem Ankara Hastanesi Omurga ve Omurilik Sağlığı, Hastalıkları ve Cerrahisi Merkezi, omurga hastalıkları alanında gündemi takip ederek etkinliği kanıtlanmış tanı ve tedavi yöntemlerini hastalarına sunuyor.

Bütüncül bir yaklaşım uygulanması sayesinde, tıbbi olarak güvenilirliği kanıtlanmış yöntemlerle tanı ve tedavi yaklaşımı gerçekleştiriliyor. Merkezde hastanın tedavisine, uygun ve basit tedaviden başlanıyor. Sonuç değerlendirildikten sonra hasta, yarar göreceği düşünülen daha karmaşık tedavilere doğru yönlendiriliyor. Böylece hastaların kendileri için uygun, yeterli ve gerekli tedaviyi alması sağlanıyor.

Merkezde Bulunan Birimler

TANI VE GÖRÜNTÜLEME

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON

AĞRI

NÖROLOJİ

CERRAHİ

FONKSİYONEL TEDAVİLER

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

YUKARI