Acıbadem Omurga Sağlığı Merkezleri
OMURGA HASTALIKLARI OMURGA KIRIKLARI TANI YÖNTEMLERİ

Omurga Kırıkları Tanı Yöntemleri

Yüksek enerjili travma hastaların tanısındaki altın standart, bilgisayarlı tomografi (BT). Bu hastalarda yukarıda belirtilen şüphe durumlarının varlığında mutlaka ilgili bölgelerin (ya da tüm omurganın) BT incelemesinin yapılması gerekiyor. BT ile kırığın tespitinden sonra, özellikle hastada sinir yaralanması bulguları da mevcut ise eldeki imkanlar ve aciliyet durumu göz önünde bulundurularak MR incelemesi yapılıyor.

Düşük enerjili osteoporotik kırıktan şüphelenilen hastalarda ise altın standart, MR incelemesi. Bu hastaların diğer incelemeler ile birlikte zaman kaybedilmeden MR incelemesinin yapılması gerekiyor.

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

YUKARI