Acıbadem Omurga Sağlığı Merkezleri

Prof. Dr. Selçuk Palaoğlu

Prof. Dr. Selçuk Palaoğlu

Prof. Dr. Selçuk Palaoğlu, 1955 yılında Ankara’da doğdu. İlk-orta ve lise öğretimini 1972 yılında TED Ankara Kolejinde tamamladı. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayarak 1978 yılında Tıp Doktoru unvanını aldı. Mezuniyet sonrası eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında tamamlayarak 1984 yılında Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı oldu. Bilim kariyerine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam eden Prof. Dr. Palaoğlu, 1991 yılında üniversite doçenti, 1997 yılında ise profesör oldu. Prof. Dr. Palaoğlu, aynı üniversitenin Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsü’ne de bilim doktorluğu için devam etmiş ve 1993 yılında Nöroendokrin Çerahhisi alanında da bilim doktoru unvanını kazandı. Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Çankırı Devlet Hastanesi ve Ankara Numune Hastanesi’nde nöroşirürji uzmanı olarak verdiği hizmetlerinin yanı sıra, Amerika Birleşik Devletleri Tennessee Üniversitesi Memphis Nörolojik Bilimler Merkezinde de davetli profesör olarak çalışmalarda bulundu.

Prof.Dr. Selçuk Palaoğlu, bilimsel çalışmaları ile

•     1989 yılında Türk Nöroşirürji Derneği Prof. Dr. Mahir Tevruz Ödülüne,
•     1993 yılında Avrupa Nöroşirürji Dernekleri Birliği Araştırma Birincilik Ödülüne,
•     1994 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Bilim Teşvik Ödülüne layık görülmüştür.

Prof. Dr. Palaoğlu bilimsel çalışmalarının yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Senato Üyeliği, Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsü Müdürlüğü, Nörolojik Bilimler ve Psikiyatri Enstitüsü Klinik Nörolojik Bilimler Anabilim Dalı Başkanlığı, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Etik Kurul Üyeliği gibi idari görevlerde bulunmuştur. Türk Nöroşirürji Derneği başkanlığı, Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi ÖE Grubu başkanlığı, Türk Nöroşirürji Derneği Yönetim Kurulu üyelikleri, Türk Nöroşirürji Dergisi ve Turkish Neurosurgery dergisi editörlüğü, Avrupa Nöroşirürji Dernekleri Birliği (EANS), Avrupa Nöroşirürji Dernekleri Birliği, Araştırma Komitesi üyeliğinde bulunmuştur. Dr. Palaoğlu halen Türk Omurga Derneği Onur Kurulu Üyeliği ve Deneyim ve Kanıt toplantıları başkanlığını, Eurospine derneğinde ise program komitesi üyeliğini sürdürmektedir. Dr. Palaoğlu, 2002 yılından beri üniversite profesörlüğü görevini ve serbest hekimlik hizmetini yürütmektedir. Beyin ve sinir cerrahisi alanında özellikle omurga ve omurilik ameliyatları alanında çalışmalarını yürütmektedir. Palaoğlu’nun çok sayıda bilimsel yayını ve atıfı vardır.

 

 

Site Haritası

İletişim Formu

ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

YUKARI