En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Can veren eski topraklar


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

13 YIL SABRETTİ, KADAVRADAN BÖBREK ÇIKTI

Güler Işıksal, sakin bir hayat sürerken, komşusunun önerisiyle hastanede sağlık kontrolünden geçti. Ancak doktorların yaptığı testler sonucunda böbreklerinin yüzde 70'i çalışmıyordu. Kalan yüzde 30'u korumak için çok büyük bir mücadele veren Güler Işıksal, doktorlar ne diyorsa yaptı.

Yıllarca potasyum değerleri yükselmesin diye muz yemedi, kırmızı ete uzaktan baktı. Tam 11 yıl diyet ve ilaç tedavisiyle diyalize girmeden yaşamayı başaran Güler Işıksal sonunda iki yıl boyunca diyalize girdi. Sonunda bir gün diyalizde müjdeli haber geldi. Işıksal'a vefat eden bir hastanın böbreklerinden biri Acıbadem Hastanesi'nde nakledildi. Güler Işıksal, "Hayatım boyunca hiçbir şeye isyan etmedim. 13 yıl sabırla bekledim. Bana böbreğini bağışlayan merhuma rahmet diliyorum. Allah ailesinden razı olsun" diye konuştu.

Ameliyatı gerçekleştiren Acıbadem Üniversitesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üye si Doç. Dr. İbrahim Berber, Güler Hanım'ın çok örnek bir hasta olduğunu, sadece kişisel çabasıyla hekimlerin verdiği tedaviye bire bir uyarak yüzde 30 çalışan böbrekleriyle uzun süre yaşamayı başardığını söyledi. Doç. Dr. ibrahim Berber, "Hastamızın disiplini bu sonucu yarattı. Gönül isterdi ki, tüm bekleyen hastalarımıza umut olalım" dedi.

Aksam - 05.03.2014
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
6-2019