En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Bir böbreğim daha olsa onu da eşime verirdim


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Bir böbreğim daha olsa onu da eşime verirdim

Bir böbreğim daha olsa onu da eşime verirdim

Batman’da yaşayan 32 yaşındaki Gülsüm Ak’ın iki böbreği, 7. çocuğunu dünyaya getirdikten sonra iflas etti. Bir yıl ilaç tedavisi gördü ancak diyalize girmesi ya da organ nakli ameliyatı olması gerekiyordu. Eşi Hayrettin Ak hiç düşünmeden böbreğini verdi. İstanbul Acıbadem International Hastanesi’da gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuşan Gülsüm Hanım, eşine duacı. Hayrettin Bey ise yaptığının eşi için az olduğu görüşünde:“7 çocuğumun annesini sıkıntı içinde yaşatmak istemedim. Ne ameliyattan korktum, ne bana bir şey olacağından. Fazladan bir böbreğim daha olsa onu da gözümü kırpmadan eşime verirdim.” Sağlığına kavuşan Gülsüm Ak, eşine minnettar olduğunu, en çok da evde yolunu gözleyen 7 çocuğu için sevindiğini söyledi : “ Eşim benim için fedakarlık yaptı. İnsanın sağlamken bir organını bağışlaması kolay değil. Doktorlarım bana diyalize girmem gerektiğini söyleyince hem çok korktum hem de çocuklarım ortada kalır diye üzüldüm. Eşim diyalize girmeme izin vermedi, böbreğini bağışladı, sağ olsun, var olsun. Hastanede çalışanlarına da müteşekkirim. Çocuklarımdan ayrı kalmanın üzüntüsü onların desteği ile hafifledi.”

Zaman , 28.02.2013
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
5-2019