En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Can veren eski topraklar


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Can veren eski topraklar

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından "Yaşlılara Sayğı Haftası"nda Milliyet sevdiklerine böbreklerini bağışlayan yaşlı böbrek donörleri ile buluştu. O dönerlerden biri 7 hafta önce 10 senedir böbrek yetmezliği çeken kızı Gaye'ye hayat veren Ayşe Feruhan Yetiştiren (86). Ayşe Şanal (80) 5 yıldır diyalize bağlı yaşayan torunu Selim Doğan'ı hayata bağladı. "Torunumun yaşayacak çok günleri var" diyen Şanal sağlıklı olmasının sırrını "Tek öğün yemek yerim. Her akşam süt içerim" diye açıkladı.

Ziya Bağdaş (73) de böbreğini 65 yaşındaki eşi Ümran Bağdaş'a bağışladı. Acıbadem Hastanesi'nde yaşlı donörlerden böbrek nakli gerçekleştiren Doç. Dr. Ülkem Çakır "Aslında o eski jenerasyon daha doğal, daha sağlıklı hayat sürdükleri için daha sağlıklılar" dedi.

Milliyet - 18.03.2014
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
6-2019