En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Karaciğer Nakli Ameliyat Süreci


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Canlı Donör Seçimi

Birçok ülkede kadavra kaynaklı donör sayısı organ nakli için bekleyen hasta sayısına paralel olarak artmadığı için canlı donör kaynağına olan ihtiyaç artmaktadır. Özellikle, kadavra kaynaklı organ ve dokuların sağlanmasındaki çeşitli sosyal, kültürel ve yönetsel güçlüklerin aşılamadığı ülkelerde canlı donör kaynağının gerekliliği daha da belirgindir. Hiç kuşkusuz alıcı yönünden en ideal greft, aralarında biyolojik bağ bulunan canlı-donör akrabalardan sağlanır. Canlı donörden alınan organların avantajları şu şekilde özetlenebilir:

Canlı donör transplantasyonunda aşağıdaki kaynaklardan (tercih sıralamasına göre) organ sağlanabilir:

Birinci Derecede Sıhri Hısımlar

Kayınvalide, kayınpeder; yani kişinin eşinin annesi ve babası birinci derecede sıhri hısımdır.

İkinci Derecede Sıhri (Kayın) Akrabalar

Kişinin eşinin kardeşleri (kayın, baldız, görümce), eşimizin dedesi, eşimizin ninesi ikinci derecede sıhri akrabalarımızdır.

Üçüncü Derecede Sıhri (Kayın) Hısımlar

Eşimizin kardeşinin çocukları; yani eşimizin yeğenleri üçüncü derecede sıhri hısımlardır. Diğer bir ifadeyle kayın, baldız ve görümce çocukları, eşin dayısı, amcası, halası ve teyzesi.

 




Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
6-2019