En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Can veren eski topraklar


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Eşine bir hayat hediye etti

Böbrekleri iflas eden Emin Şık, hayata 17 yıllık eşi Gülnaz Şık’ın verdiği böbrekle yeniden tutundu. Emin Şık, ‘Bu aldığım en anlamlı hediye’ dedi

Böbrek nakli bekleyen Mehmet Emin Şık’a en anlamlı hediye 17 yıllık hayat arkadaşı Gülnaz Şık’tan geldi. Böbrekleri iflas eden eşine böbreğini veren 32 yaşındaki genç kadın, “Eşim ameliyat gününe kadar benim donör olmamı kabul etmedi ama ben böbreğimi seve seve verdim” dedi.

Bugün Sevgililer Günü. Araştırmalara göre sevgililer ve eşler birbirlerinden en çok çiçek ve pırlanta bekliyor. Ancak bundan çok daha değerli hediyeler var. Aynı Gülnaz Şık’ın 17 yıllık eşine verdiği yeni bir yaşam gibi.

Gizlice test yaptırdı

Cizre’de yaşayan Şık ailesi için her şey, 20 Kasım 2013 günü başladı. Evinde aniden dayanılmaz bir karın ağrısı hisseden Mehmet Emin Şık(42), hastaneye başvurduğunda bir ay içinde yaşamını yitiren annesi gibi böbreklerinin iflas ettiğini öğrendi.

Diyaliz giren Şık, kısa sürede 24 kilo kaybetti. Doktorlar yaşaması için böbrek naklinin şart olduğunu söyleyince aile Mehmet Emin Şık’ın ağabeylerinin yaşadığı İstanbul’un yolunu tuttu. Bağışçı ağabeylerden biri olacaktı ancak yapılan testler sonucu böbrek uyumunun sağlanamayacağı anlaşıldı. Bu sırada Şık’ın eşi Gülnaz Şık, gizlice kendi için de test yaptırmıştı. Çünkü eşi kendisine bir şey olursa geride kalacak çocuklarına bakması için eşinin bağışçı olmasını istemiyordu. Gülnaz Şık, eşini sonunda ikna etti. Acıbadem International Hastanesi’nde yapılan başarılı bir ameliyatla Gülnaz Şık’tan alınan böbrek eşine nakledildi.

Ben de hiç düşünmezdim

Eşinin kendisine en büyük armağanı verdiğini söyleyen Mehmet Emin Şık, “Ameliyat gününe kadar da eşimden nakil gerçekleşmesine karşı çıktım. O da sağlığından olur diye çok korktum. Bizim 3 çocuğumuz var. Şükür operasyon başarılı geçti ben ve eşim gayet iyiyiz. Aynı şekilde ben de olsam böbrek ya da başka bir organımı hiç düşünmeden eşime verirdim” dedi.

Gülnaz Şık ise duygularını, “Eşimle uyumumuz olduğu sonucu çıkınca çocuklarım babasız kalmayacak diye sevindim. 2 ay öncesinde kadar hiçbir sağlık problemi olmayan babalarını kilo kaybı hasta olarak görmek çocuklarımı çok etkilemişti. Tereddüt etmeden böbreğimi verdim. İyi günde de kötü günde de varız. Seven her insan benim yaptığımı hiç düşünmeden yapar” diye konuştu.

Milliyet - 14.02.2014
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
6-2019