En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Evde ölümü bekliyordu yeniden hayata tutundu


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

Evde ölümü bekliyordu yeniden hayata tutundu

Evde ölümü bekliyordu yeniden hayata tutundu

Karaciğer nakli gereken 46 yaşındaki Tenzile Akkuzu günlerdir evinde ölümü bekliyordu, ancak Bursa'dan gelen haberle hayata yeninden tutundu. Uygun karaciğer bulunamadığı için doktorların ailesine, 'Karaciğcr nakli şart. Aksi halde en fazla bir kaç günlük ömrü kaldı. Beklemekten başka çaremiz yok' diyerek evine gönderdiği 46 yaşındaki Tenzile Akkuzu artık ölümü beklemiyor. Akkuzu, beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 56 yaşındaki Hasan Basri Yavuz’dan nakledilen karaciğerle yaşama sarıldı.

BU BİR MUCİZEYDİ

Ölümünü beklerken, bağış organla yaşama tutunan Akkuzu, "Hayatla en zor şey, insanın ölümünü beklemesi. Karaciğerin bulunduğu haberini duyunca inanamadım. Bu mucizeydi. Şu anda kelimenin tam anlamıyla ikinci hayatımı yaşıyorum" dedi.

İzmit'e bağlı Gırgırlı Köyü'nde yaşayan bir çocuk annesi Tenzile Akkuzu, geçen hafta karnındaki şiş ve ağrı nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesi'ne gitti.

KUM VAR SANILDI

Böbreklerinde kum olduğu söylenen Akkuzu, reçete yazıldıktan sonra evine gönderildi . Geçen süre içerisinde rahatsızlıkları daha da artan Tenzile Akkuzu, bu kez özel bir hastaneye gitti. Burada yapılan tetkiklerden sonra Akkuzu'ya karaciğer yetmezliği tanısı konuldu. Doktorlar, sağlığına kavuşması için acil olarak karaciğer nakli olması gerektiğini söyledikleri Akkuzu'ya, organ nakli yapan bir hastaneye gitmesini önerdi.

BURSA'DA ORTAYA ÇIKTI

Bunun üzerine Bursa Acıbadem Hastanesi'ne gelen Akkuzu'yu, genel cerrahi uzmanı Prof. Remzi Emiroğlu hemen tedaviye aldı. Emiroğlu, bu sırada organ bağışı için acil istekte bulundu. Yakınlarından alınan karaciğer dokularının da tutmaması üzerine, organ beklemek zorunda kalan Akkuzu'yu doktorları, İzmit'e geri gönderdi. Akkuzu'ya müjdeli haber, evine gittikten bir gün sonra yine doktoru Emiroğlu'ndan geldi. İzmitli Tenzile Akkuzu, evde ölümü beklerken Bursa'dan gelen haberle sağlığına kavuştu.

AİLE ORGAN BAĞIŞLADI

Aynı gün Bursa'daki hastaneye giden Akkuzu'ya, beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen 56 yaşındaki Hasan Basri Yavuz'un karaciğeri, 9 saat süren başarılı bir operasyonla nakledildi. Ameliyatın ardından kendine gelen Akkuzu, organ bağışında bulunan aileye ve doktorlara teşekkür etti. Tenzile Akkuzu'nun eşi Mehmet Akkuzu ise, "Dünyalar bizim oldu" diyerek mutluluğunu paylaştı. Akkuzu, birkaç gün içerisinde taburcu olacak.

Bizim Kocaeli - 11.08.2012
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
6-2019