En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

İKİNCİ NAKİLLE HAYATA TUTUNDU


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

İKİNCİ NAKİLLE HAYATA TUTUNDU

KAYSERİLİ polis memuru Erhan Ünal, 23 yaşındayken yorgunluk, şişkinlik ve ishal gibi sorunlar yaşamaya başladı. Yapılan kontrollerde karaciğerinde siroz olduğu ortaya çıktı. Ünal'ın imdadına kuzeni yetişti. 5 sene süren bekleyişin ardından, kuzeninden nakledilen karaciğerle sağlığına kavuştu.

Naklin ardından Diyarbakır ve Eskişehir'de görevine devam eden Erhan Ünal, hayatını Nilgün Ünal ile birleştirdi. Biri 5, diğeri 8 yaşında 2 çocuğu olan Ünal çifti için kâbus, 1 yıl önce yeniden başladı.

14 yıl boyunca sağlıklı bir şekilde hayatma devam eden Erhan Ünal'ın vücudu karaciğeri reddetti.

BU KEZ İŞİ ZORDU

Halsizlik, şişkinlik ve sarılık gibi sorunlar yeniden kendini göstermeye başladı. Ancak bu sefer işi daha da zordu. Verici olsa bile birçok doktor naklin imkansız olduğunu söyledi. Çünkü bu süreçte karaciğeri besleyen damarlar tıkanmış, safra yolları sorunları nedeniyle dışarıdan defalarca müdahale edildiği için sorunlar yaşanacağı endişesi bulunuyordu. Acıbadem Bursa Hastanesi'ne başvuran Erhan Ünal'a Prof. Dr. Remzi Emiroğlu, acil nakil olması gerektiğini söyledi. Kadavra listesine yazüan Ünal'a kısa süre sonra aranan karaciğer bulundu.

BEN DE BAĞIŞLADIM

Erhan Ünal, yakınını kaybeden duyarlı bir ailenin özverisi, Prof. Dr. Remzi Emiroğlu ve ekibinin de başarılı operasyonu sayesinde sağlığına yine kavuştu. Karaciğer bağışında bulunan aileye başsağlığı dileyen Erhan Ünal, "Riskli de olsa ameliyatımı yapan Prof. Dr. Remzi Emiroğlu'na ve ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben de rahatsızlığımdan önce organlarımı bağışlamıştım.

Herkesi organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Hürriyet Bursa - 11.05.2014
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
5-2019