En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

Böbrek Nakli Ameliyat Süreci


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

NOTES: doğal açıklık cerrahisi ile böbrek bağışı

Tüm ülkelerde, organ ihtiyacındaki artış, aralarında ilişki bulunan canlı vericiler kullanılarak kapatılmaya çalışılıyor. Bu durum tamamen sağlıklı olan bir bireyin, bir sevdiğini kurtarmak üzere opere edilmesi anlamına geliyor. Bu noktada, organ naklini gerçekleştiren ekibin en önemli görevi; vericilerin bu süreci başarılı ve konforlu bir şekilde atlatmalarını sağlamak. Bu amaçla; önce, kozmetik açıdan kabul edilemez olan, fıtıklaşma riski yüksek, ağrılı, iyileşme ve normal yaşama dönüşü geç olan açık yöntemle böbrek çıkarılması yerine, daha estetik, fıtık riski olmayan, ağrısız ve eve-işe dönüşü birkaç gün içerisinde olan kapalı yöntem (laparaskopik) operasyonlar tercih ediliyor. Bugün tüm modern böbrek nakli merkezleri, açık yöntemle böbrek çıkarma işlemini terk ettiler. Bu merkezler sadece kapalı yönteme geçmekle kalmayıp, bunu da geliştirmenin yollarını aradılar. Önce tek delikten böbrek çıkarma, sonra da vücutta hiç kesi oluşturmadan, mevcut doğal açıklıktan (vajina) böbrek çıkartıldı.

NOTES cerrahisi hastanın tercihine göre tüm kadın hastalara uygulanabilir. Başlangıçta vajinal doğum yapmış kadınlarlar tercih edilirken, ileri de, deneyim arttıkça tüm kadın hastalar bu gruba girecektir.

İlk sonuçlar, cinsel fonksiyon dahil bu operasyonun hiçbir yan etkisinin olmadığı yönündedir. Özellikle de vericilerin vücudunda herhangi bir yara izi olmaması, iyileşme süreçlerini daha da kısaltmaktadır.

 
Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
11-2017