En iyi kullanım için javascript kullanımını aktifleştirin.

2 Eş 2 Aşk 2 Hayat


ACIBADEM, iletişim formlarının kullanımı sırasında talep ettiği bu kişisel bilgileri, site kullanıcılarıyla iletişime geçmek amacıyla kullanabilir. Kullanıcılar bu sözleşme ile kendileri ile kurulacak her türlü iletişime (arama, sms, e-posta vb.) onay vermiş sayılır. Gönderilecek e-postaları almak istemezseniz, dilediğiniz zaman gönderdiğimiz e-postaların alt kısmında bulunan "E-posta listemizden çıkmak için tıklayınız" linkine tıklayarak e-posta üyeliğinden tek tıkla, kolayca çıkabilirsiniz.

Kapat

Hızlı İletişim

 

Kullanım koşullarını kabul ediyorum.

2 Eş 2 Aşk 2 Hayat

Önce Kalplerini Sonra Böbreklerini Verdiler

Eşlerine böbreğini veren kadınların haberine sıkça şahit oluyoruz. Son yıllarda bu örnek davranış erkeklerde de yaygınlaşıyor. 32 yaşındaki Recep Aygün ve 39 yaşındaki Halil Yalnız, böbrek yetmezliği nedeniyle sağlığını kaybeden eşlerine bir an olsun düşünmeden böbreklerini verdiler. 
Gerçekleştirilen başarılı nakil sonrası iki aile de mutlu bir hayata yeniden yelken açtı...

Biran olsun düşünmeden tek böbreğini eşine veren 32 yaşındaki Recep Aygün doktora "Gerekirse ikinci böbreğimi de alın eşime verin, onun çalışmayan böbreğini bana talan" diyecek kadar fedakar bir eş. Halil Yalnız ise aylarca geceleri eşinin başucunda adeta nöbet tutarcasına beklemiş "Ona bir şey olacak diye çok korkuyordum. Böbrek nakli ile sağlığına tamamen kavuşabileceğini öğrenince bir an büe düşünmeden böbreğimi verdim" diyor.

EN GÜZEL DUYGU
Eşlerinin gönlünde taht kuran iki fedakar adamdan Arzu Aygün'ün eşi Recep Aygün "Bir yanda bir insan gözünün önünde eriyip biterken bekleyemezsin. En güzel duygu eşime can katmak...
Delikanlılık her şeyi yapabilmek değü, yüreğini ortaya koymaktır; diyerek tüm hemcinslerine örnek oldu. Arzu Hanım "Bana her şeyde destek oluyordu, üstüne bir de hayatımı hediye etti" diye konuştu.

HAYATIMI VERDİ

Hayat arkadaşı kavramını yaptığı fedakarlıkla gösteren Halil Yalnız'ın eşi Pınar Yalnız, "Bu yolculuğa çıkarken sağlıkta ve hastalıkta sözü lafta kalmadı. Biz bir elmanın iki yarısı olduk. Onun doğum gününde benim ona vermem gereken hediyeyi o bana verdi, böbreğini, hayatımı hediye etti" diyerek eşine teşekkür etti.

Aynı gün ayağa kalkmak mümkün

Genç çiftlerin böbrek naklini başarıyla gerçekleştiren Prof. Dr. İbrahim Berber, vericilere laparoskopik yani kapalı yöntemle ameliyat yaptıklarım, vericinin aynı günün akşamında ayağa kalktığım söyledi. Berber, "Gerçek hayat arkadaşı olduklarım ispat ettiler, tebrik ediyorum" diye konuştu.


Sözcü, 13.02.2016Websitemizde yer alan bilgiler Acıbadem Hayat Yayın Kurulu tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır..
6-2019